I přesto že ochrnula, svoji práce fitness trenérky se nevzdala

Fitness trenérka Nicole Walsh je zářným příkladem toho, jak je důležité nevzdat se toho, co nás baví, ať už nás v životě potká cokoliv. V roce 2018 tato mladá žena utrpěla vážnou autonehodu, po níž zůstala ochrnutá od pasu dolů. Zůstat na invalidním vozíku je jistě rána pro každého a vzhledem k profesi Nicole to byla rána dvojnásobná.

Chce žít, jak nejlépe to jde

Rok po nehodě si Nicole uvědomila, že s kariérou fitness trenérky skončit nechce. Pomáhat lidem při dosažení jejich cílů skrze cvičení a správnou výživu bylo vždy její vášní. Doplnila si vzdělání a svou práci si přizpůsobila pro vozíčkáře.

Ona sama dříve vůbec nechtěla přijmout onen fakt, že je na invalidním vozíku. Měla vztek, který byl pro ní jakýmsi hnacím motorem, aby z dané situace vytěžila co nejvíce. Pomohla jí i terapie. Sama k tomu dodává: „Chtěla jsem být tak silná, jak to jen bylo možné, pro případ, kdybych konečně mohla pohybovat nohama, abych měla sílu se na ně i postavit a jít. Mé nohy jsou stále nepohyblivé a bylo nutné, abych si zvykla na své ,nové´ tělo. Nikdy bych neřekla, že chůze není mým vytouženým cílem. Vždy se modlím a doufám, že jednou s nohama budu moci hýbat. Zároveň jsem ale svůj hendikep dokázala přijmout. Tohle je teď můj život a já budu žít nejlépe, jak dokážu.“

Cviky na míru pro lidi na vozíčku

To, že se trenérka snaží porozumět svému vlastnímu tělu, jí pomáhá více se blížit s jejími klienty. Stále ale musí bojovat s výzvami. Každý z klientů má své možnosti i omezení a jiné zkušenosti s cvičením, proto je třeba trochu kreativity, aby se jim maximálně přizpůsobila.

„Neexistuje žádná učebnice na to, aby vám poradila, jak cvičit, pokud jste vozíčkář. Musela jsem sama vymyslet a přizpůsobit jednotlivé cviky, zejména pro posílení středu těla. Spousta vozíčkářů se nemůže jen tak přesunout k různým cvičebním pomůckám nebo cvičit na podlaze. Proto navrhnout cviky, které by se daly provádět v sedě, byla velká výzva.”

Velká inspirace pro ostatní

Aby mohla pomoci co nejvíce lidem, kteří jsou upoutaní na invalidní vozík, vede si svůj účet na instagramu a má webové stránky. Skrze tato média nabádá lidi, kteří bojují se stejným hendikepem, aby zůstali aktivní a věnovali se zdravému životnímu stylu.

Je dokonce rozhodnuta vytvořit online cvičební programy pro vozíčkáře, aby i oni sami mohli cvičit v posilovně nebo doma a dosáhli tak svých cílů.

Foto: Shutterstock, zdroj: Lovewhatmatters, NikkiWalsh, Twitter