Neváhala a obětovala se pro svého čtyřměsíčního brášku. Díky statečné sestřičce může žít

Takovou sourozeneckou lásku, jakou ukázala šestiletá holčička svému malému bráškovi, jen tak neuvidíme. Když se malá Sophia dozvěděla, že chlapeček potřebuje dárce kostní dřeně, který by mu zachránil život, apelovala na své rodiče, aby se tou dárkyní mohla stát ona sama.

Statečná Sophia podstoupila operaci

Malý Caleb Ashby měl po prodělání infekce sníženou imunitu, a to až natolik, že by ho i obyčejné nachlazení mohlo ohrozit na životě. Jediné řešení, jak jej zachránit, bylo darování kostní dřeně.

Ideálním dárcem se stala jeho sestra Sophia, která měla dokonce 100% shodu. Její rodiče však z celé situace měli obavy. Nicméně malá slečna byla neoblomná a pronesla větu, která stála za tím, že se její otec s matkou nechali přesvědčit: „Když Calebovi daruji svojí dřeň, tak bude moci žít.“

Kostní dřeň byla Sophii odebrána z kyčle a transplantována jejímu čtyřměsíčnímu bráškovi. Poté musela celá rodina čekat dlouhé dva týdny, aby se zjistilo, zda Calebovo tělo darovanou dřeň přijalo bez problémů.

Foto: Shutterstock

Sestra odmítala opustit nemocnici

Chlapec se musel po mnoho týdnů v nemocnici zotavovat, přičemž jeho sestra jej odmítala opustit. Naštěstí jí bylo umožněno navštěvovat nemocniční školu, aby mohla být svému bráškovi nablízku.

Její matka Kelsey se k tomu vyjádřila takto: „Všechno mě to naprosto dostalo a jsem tím celá ohromená. Sophia se po celou tu dobu chovala úžasně a nikdy se nepřestávala usmívat. Ví určitě, že udělala správnou věc, ale nejsem si jistá, zda si je vědoma toho, jak úžasná vlastně je.“

Problém zjištěn již v těhotenství

Kelsey má vedle Caleba a Sophie ještě dva syny. Ve 22. druhém týdnu těhotenství zjistila, že se Caleb narodí se srdeční vadou. Už jako dvoutýdenní miminko musel podstoupit náročnou operaci srdce. Poté nastaly komplikace, které nakonec vedly k tomu, že bylo nutné sehnat dárce kostní dřeně.

Foto: Shutterstock, zdroj: swns, huffingtonpost, dailymail