5 faktorů, které ovlivňují cenu vašeho vozidla. Prodávejte za lepší peníze

Kdo by si nepřál své vozidlo prodat za nejlepší cenu. Když se chystáme na prodej auta, existuje ale 5 faktorů, které přímo ovlivňují cenu, kterou za něj nakonec dostaneme. Co si pohlídat?

Klasika, kterou všichni známe

Samozřejmě, že nového majitele bude zajímat značka, rok výroby, základní výbava a stav tachometru. Tyto základní parametry snad ani není třeba zmiňovat. Lidé, kteří se v autech dobře vyznají, tímto také určují, jak kvalitní vozy daný rok vyjely z výrobní linky, jaké měly atributy a základní vlastnosti. O tom ale hovořit nebudeme. Když si přejete prodat své vozidlo, budete se muset zaměřit také na další záležitosti.

1. Profesionální fotografie

Přejete si prodat své auto. Do prodejního inzerátu ale vložíte nekvalitní fotky pořízené mobilem někdy pozdě večer. Ani vy sami své auto na fotografii nepoznáváte. Připnout je k inzerátu je ta největší chyba, kterou můžete udělat. Ať již budete prodávat vůz na vlastní pěst, zvolíte výkup nebo prodej pomocí autobazaru, vždy budete při komunikaci potřebovat dobré fotky.

Pověnujte víkend dokonalému vyčištění interiéru vozu, zaměřte se také na karoserii. Nebo auto zavezte rovnou na auto detailing, kde se o vše postarají. A následně káru vyvezte na krásně zelenou louku. Ideálně v oblačný den, kdy nesvítí slunce přímo. A dejte se záležet. Kvalitní fotografie interiéru i zevnějšku auta dokáží zvednout cenu a prestiž prodávaného kusu. Pro vozidlo vyšší cenové kategorie si rozhodně pozvěte profesionálního fotografa.

2. Vynikající stav vozidla

Je naprosto jedno, jakého stáří vaše vozidlo vlastně je. Když se pochlubíte tím, že si vedete svůj vlastní deník oprav, zabodujete. Ukážete kupci, že nemáte co skrývat. Každý týden se věnujete pečlivému čištění interiéru? Každý škrábanec na laku s láskou ošetřujete? Na stavu vašeho vozidla to půjde znát. Dobře zachovalá kára zvedne prodejní cenu o několik procent.

3. Něco navíc

Tónovaná skla, tažné zařízení, čerstvě vyčištěná klimatizace i s dokladem o provedené práci, homologovaná vestavba na delší cesty, vlastní sada kufrů, která sedí přímo do zavazadlového prostoru vozidla, úprava stereo systému auta, prostě cokoliv, co jste do svého plechového miláčka investovali nad rámec běžných oprav. Obzvláště homologované kožené sedačky dokáží zvednout cenu vozu a postarat se o zvýšení prodejní ceny až o několik procent.

Foto: Shutterstock

4. A co motor a materiál interiéru?

V porovnání s konkurencí ještě stále platí, že dieselový motor má vyšší cenu než benzínový. Také přestavba na LPG je ceněná. Máte automatickou převodovku? Body navíc. Jestliže je interiér vašeho vozu v kůži, opět se cena vašeho vozu vyšplhá o něco výše.

5. Dobře napsaný inzerát

Máte xenonová světla, ale do inzerátu to neuvedete? Na vašem autě jsou litá kola, ale jaksi se o tom zapomenete zmínit? Prodejní cenu si určujete sami. Dobře napsaný inzerát, kde vyjmenujete všechny přednosti vozu, a navíc ještě přidáte fotky automobilu, vám dokáže přinést nejen body navíc, ale hlavně i několik tisíc k původní ceně. Dobře napsaný inzerát počítá také s tím, že cenu trochu nadsadí, aby byl prostor pro slevu. Tu přeci všichni milují. „Rychlé jednání = sleva“ se tak hodí připojit.

Už víte, jakou cenu za své vozidlo si určíte?

Foto: Shutterstock, zdroj: KiwiAutoWreckers