Děti mají vstup zakázán. Nevěsta naštvala svatebčany oznámením

Svatba je pro mnoho žen událostí, kterou ve svých představách plánují již od raného dětství. Snad každá holčička ovlivněna pohádkami, jejichž vyvrcholením je přece vždycky svatba, spřádá plány, jak bude vypadat ta její. Není tedy divu, že si nevěsty asertivně a bez okolků určí, co a kdo na svatbě bude, nebo naopak nebude.

Pojetí svatby se mění

Dříve se ze svateb „obyčejných“ lidí nedělalo velké halo. Na úřadě se sešla rodina, obřad trval čtvrt hodinky, pak se zajelo do restaurace na oběd. Vytrvalejší ve slavení pokračovali u někoho doma. Dnes se svatba stává vskutku speciální příležitostí ušitou na míru konkrétnímu páru. Takže se ve velkém řeší nejen místo, menu a celý program, ale také výzdoba, a hlavně svatební zábava.

Často nevěsty, případně ženiši, ale přiznejme si, v jejich režii svatba většinou až tak není, přijdou se zajímavými nápady. Tematicky laděnou svatbou, požadavky na dress code nebo třeba žádostí, aby hosté nebrali na svatbu své drahé ratolesti.

Svatba bez dětí

Je to pobuřující, nebo pochopitelné? Polská influencerka na tik toku sdílela svatební oznámení, na kterém figuroval symbol přeškrtnutého dítěte s dudlíkem. Možná byste čekali odsouzení, děti k dospělým přece jenom patří a kdo to kdy viděl, aby svatba byla bez dětí, ale opak byl pravdou. Budoucí nevěstě se dostala vlna podpory, protože má právo na svůj dokonalý den, tedy den bez řevu a kňučení.

Foto: Shutterstock

Tematické svatby

Pokud má pár nějakou společnou vášeň, tak se často rozhodnou pro tematickou svatbu, tedy vše se přizpůsobí společnému koníčku nebo dokonce filmu, seriálu či počítačové hře. Na světě skutečně proběhly svatby ve stylu Hry o trůny, Harry Pottera, Mimoňů, Stmívání nebo Živých mrtvých.

Bizarní svatební tradice

Ať už máte zakázáno vzít na svatbu děti nebo přikázáno obléct se jako vlkodlak, raději si ještě nestěžujte, protože v některých zemích byste se mohli setkat se skutečně děsivými svatebními tradicemi.

V Jižní Koreji ženichovi po obřadu svatebčané bijí nahá chodidla klackem nebo sušenou rybou. Masajští otcové v Keni svým dcerám na svatbě plivnou na hlavu a na ňadra, plivnutí v této kultuře symbolizuje štěstí a bohatství. Čínská nevěsta ze západní provincie S’-čchuan musí měsíc před svatbou každý den hodinu plakat, následně se k ní připojí i matka, babička a další ženy z rodiny. No a ve Švédsku by po obřadu měl ženich opustit síň a nevěstu mohou políbit všichni muži. Na své si samozřejmě přijdou i svatebčanky, které zase na oplátku mohou políbit ženicha. Jiný kraj, jiný mrav.

Foto: Shutterstock, zdroj: tiktok.com, bestlifeonline.com, theculturetrip.com