Detoxikace ledvin a jater ozdraví organismus a zvýší šance na otěhotnění

Abychom mohli počít miminko, organismus potřebuje čas od času celkovou regeneraci a očištění. Jaro je ideální doba, protože se tělo zbavuje škodlivin nastřádaných přes zimu. Regenerační kúru můžete ale podstoupit kdykoli. Jak na to? Máme pro vás pár tipů a je na vás, co si vyberete.

Detoxikace a očista organismu

Vyčleňte si den na klidový režim a vezměte si láhev Zaječické hořké vody a ráno ji nalačno během dopoledne vypijte. Budete často navštěvovat toaletu, dokud se vám střeva zcela nevyčistí. Dva dny před detoxikací konzumujte jen lehká zeleninová, případně obilninová jídla.

Očista a regenerace ledvin

Nedostatečná činnost ledvin se projeví hromaděním odpadních látek v krvi. Na regeneraci ledvin zkuste ledvinový čaj. Celkem 8 týdnů popíjejte čaj v nálevových sáčcích 3x denně vždy čerstvý. Obsahuje 3 díly natě celíku zlatobýlu – Solidago virgaurea, 1 díl natě přesličky rolní, 1 díl natě truskavce ptačího, 1 díl natě rdesna blešníku. Pak sáček nebo 1 lžičku směsi přelijeme 2 dl vroucí vody, necháme 10 minut louhovat, přecedíme a popíjíme.

Mrkev s medem pro posílení ledvin

Vezmeme 1 litr čerstvě vymačkané mrkvové šťávy, 250 g medu a 10 g mateří kašičky, pokud nemáte alergii na včelí produkty. Dobře promícháme, nalijeme do sklenice, uzavřeme a skladujeme v chladnu. Užíváme po dobu 8 týdnů 3x denně 1 lžíci před jídlem.

Regenerace žlučníku a jater

  • Žlučové kameny a zanesené žlučovody zatěžují játra a dvanácterník, přichází poruchy trávení, říhání, nadýmání, nechutenství a bolesti. Každý den nalačno 3 měsíce pijte 1 panáka olivového oleje se 2 lžícemi citronové šťávy. Pak 1 hodinu nejezte a nepijte.
  • Betain obsažený v červené řepě pomáhá cholinu vylučovat škodlivý tuk z jater a podpoří tvorbu esenciální aminokyseliny metioninu pro detoxikaci jater. Vezměte 1 dl čerstvé řepové šťávy, 1 dl mrkvové šťávy a 1 lžíci citronové šťávy. Pijte 6 týdnů 3x denně.
  • Drcený kořen hořce žlutého o velikosti 0,5 x 0,5 cm užíváme 8 týdnů 4x denně a zapijeme vodou. Pomáhá proti pálení žáhy.
  • Řepíkový prášek z nati podporuje tvoření šťáv v zažívací soustavě. Po dobu 6 týdnů užíváme 3x denně prášku na špičku kulatého nože a zapijeme vodou.

Regenerace slinivky

Slinivka břišní se spojuje se všemi sliznicemi v lidském organismu. Očistěte ji při potížích se žaludkem, střevy, u gynekologických problémů a potíží s dýchacími cestami. Lékořici ve formě čaje popíjíme 3x denně šálek po dobu 4 týdnů. Přelijeme 3 dl vroucí vody a necháme 15 minut louhovat. Asi 15 minut před každým jídlem snězte kousek nekyselé zeleniny, třeba mrkve, červené řepy, celeru či okurky.

Foto: Freepik

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.