Dokážete číst ve svém obličeji? Co prozradí akné na určitém místě o vašem zdraví

Akné je jedním z nejrozšířenějších problémů s pletí. Nejde ale jen o to, že vám kazí vzhled, jeho původ je totiž hlubší. Podle jeho umístění na obličeji můžete poznat své zdravotní problémy. Podívejte se, jaký problém možná trápí vás.

Akné na čele a mezi obočím

Čelo náleží do T zóny, kde se tvoří větší množství mazu. Patří sem čelo, nos a brada. Pokud se vám dělá akné na čele, jde o upozornění na nezdravý životní styl, nevhodnou stravu a nedostatek spánku. Zkuste žaludek, střeva i játra pročistit.

Akné na nose

Akné na nose je spojeno s problémy se srdcem, vysokým krevním tlakem a srdečním infarktem. Na nose se tvoří více mazu. Kromě toho máme tendence se nosu často dotýkat, šířit bakterie a viry, které mohou za ucpání pórů. Věnujte se čištění pleti a dbejte na zdravý jídelníček, bohatý na vitamín B6 a B12.

Akné na bradě

Brada je spojována s trávicím traktem a problémy se zažíváním. Jezte potraviny bohaté na vlákninu a pročistěte tělo. Přidejte probiotika a detoxikujte tělo.

Akné na tvářích

Na tvářích se tvoří akné důsledkem kouření a může vzniknout acne rosacea, velmi začervenalá kůže, někdy kombinována s pupínky. Nedostatek kyslíku může i za vznik krupičky, malých pupínků bez bílé hlavičky. Může jít také o používání těžkého make-upu a hutných krémů, které ucpou póry a nedovolí kůži dýchat.

Akné na čelistech

Akné na stranách čelistí souvisí s hormonální nerovnováhou. Lze vysledovat i vliv menstruačního cyklu. Zkuste měsíček lékařský, kontryhel a anděliku čínskou. Může jít také o nadbytek cukru a uhlohydrátů, nedostatek spánku a stres.

Akné na krku

Akné na krku způsobuje hormonální nerovnováha. Může jít také o reakci na nevhodnou vlasovou kosmetiku nebo neprodyšné oblečení a pocení.

Akné na uších

Pokud vás trápí akné na uších, věnujte pozornost k ledvinám. Oslabené ledviny způsobují i zvonění v uších zvané tinnitus. Jde o nedostatečnou hydrataci. Dbejte na napravení pravidelného pitného režimu a dostatečnou hydrataci.

Foto: Shutterstock