Domácí směs na vrásky. Úžasný výsledek už za 7 dní

Výskyt vrásek se s postupujícím věkem násobí. Naštěstí existuje spoustu způsobů, jak zredukovat jejich viditelnost. Mnoho kosmetických procedur proti vráskám můžete praktikovat v pohodlí domova.

Domácí pleťová maska

Kvůli péči o pleť s vráskami nemusíte nutně sahat po drahých kosmetických přípravcích. Jednoduše si udělejte doma svou vlastní masku z přírodních ingrediencí. Hlavní složkou této masky je avokádo, u nějž bylo prokázáno mnoho zdravotních benefitů. A to nejen při jeho konzumaci, ale právě i v případě použití v kosmetice.

Pro přípravu masky proti vráskám potřebujete:

  • 1 lžíci arganového oleje
  • 1 lžíci olivového nebo mandlového oleje
  • 2 lžičky vazelíny
  • 1 vaječný žloutek
  • 1 lžičku medu
  • 1 zralé avokádo

Nejprve zahřátím rozpusťte vazelínu, k ní přilijte med a promíchejte. Nakonec přidejte všechny ostatní přísady kromě žloutku. Hotovou směs dejte do uzavíratelné nádoby, abyste ji mohli po přidání žloutku důkladně protřepat. Před použitím nechte vše odležet po dobu alespoň pěti minut.

Maska by se měla nanášet na vyčištěnou a suchou pleť. Při nanášení si můžete dopřát jemnou krouživou masáž. Nechte masku působit minimálně půl hodiny a pak ji opláchněte.

Foto: Shutterstock

S maskou péče nekončí

Vedle pravidelného používání masky je třeba dodržovat ještě pár zásad. Péče o pokožku na obličeji byste měli přizpůsobit nejen svému věku, ale i aktuálnímu ročnímu období. Zejména v létě při slunečném počasí používejte adekvátní ochranu – ideálně krém s faktorem SPF 50. Raději zapomeňte na nadměrné slunění. Bronzová pokožka v létě je sice lákavá, ale pamatujte na to, že dlouhodobé vystavování se slunci právě přispívá k rychlejšímu stárnutí kůže. Hydratujte ji a dodávejte jí přípravky s obsahem antioxidantů.

Myslete také na dostatek kvalitního spánku, který by měl u dospělých osob trvat alespoň 7 až 8 hodin.

Foto: Shutterstock, zdroj: PennMedicine, stylecraze