Fantastické vychytávky, jak jinak lze využít kolíčky na prádlo. Ulehčí vám život

Kolíčky jsou nejen skvělými pomocníky při věšení prádla, které díky nim nespadne z věšáků a rovnoměrně proschne. Kolíčky můžete použít k různorodým účelům i v domácnosti, a pomohou vám tak v mnohém ulehčit život. Můžete je použít ke skladování potravin nebo pro kreativní tvoření s dětmi.

Využití kolíčků na skladování potravin

Kolíčky můžete jednoduše využít na zavírání otevřený sáčků s potravinami, které díky tomu zůstanou déle čerstvé. Pokud máte načaté plastové obaly od těstovin, instantních kaší nebo třeba slunečnicových semínek, obal srolujte a připevněte kolíčkem. Nemusíte si tak kupovat speciální klipsy nebo sáčky upevňovat gumičkou, u které hrozí prasknutí.

Kolíček jako odkapávač nebo věšák na utěrky

Kolíčky využijete i jako funkční odkapávač houbičky na nádobí nebo přímo na nádobí. Přicvakněte kolíčky na rohy houbičky a postavte je na okraj dřezu. Houbička díky tomu rovnoměrně uschne a nebude díky špatnému schnutí zapáchat. Pokud chcete kolíčky použít na odkapávání sklenice, jděte na to tak, že tři kolíčky připevníte na sklenici obrácenou vzhůru nohama a poté ji na tyto nohy postavíte k odkapání. Kolíčky využijete i jako držáky na utěrky. Jak na to? Kolíček z jedné strany potřete k tomu určeným lepidlem a přilepte je na místo, na kterém chcete utěrky uchovávat. Následně stačí utěrky do kolíčků zavěsit.

Foto: Shutterstock

Kolíčky pro kreativní tvoření

Kolíčky můžete také využít na zavěšení fotek vaší rodiny. Existuje několik možností, jak se toho chopit. Můžete rozvěsit šňůru, na kterou fotografie připevníte právě pomocí kolíčků. Lze také do spodní části fotografie připevnit kolíček a využít ho tak jako stojánek nebo můžete kolíky přilepit na zeď a fotky do nich nacvakat. Z kolíčků si můžete vyrobit i domácí dekorace. Záleží jen na vás, jestli použijete kolíky plastové nebo si dozdobíte kolíčky dřevěné. Vyrobte si z nich svícny, květináče, nástěnku atd.

Foto: Shutterstock, zdroj: GoodHouseKeeping, FunMug