Herečka Renée Zellweger hubne a přibírá, jak role vyžaduje. Prozradila, jak to dělá

Kdo by neznal představitelku sympatické baculky v trilogii Bridget Jones nebo tanečnice Roxie Hart v muzikálu Chicago. Renée Zellweger je žena mnoha tváří a rolí, která kvůli nim musela několikrát řízeně přibírat na váze i hubnout. Takové náhlé změny nejsou pro tělo příznivé. Pokud ale hledá recept na zaručené snížení nebo navýšení váhy, její zkušenosti vám s tím rozhodně pomohou.

Jak přibrat 13 kilo za pár týdnů

Některým se to možná nebude zdát, ale i tloustnutí vyžaduje velkou dávku úsilí. Obzvlášť, když potřebujete přibrat několik kilo za krátkou dobu. Kvůli roli Bridget Jonesové musela Reneé přibrat 13 kilo. K tomu jí dopomohl jídelníček během kterého přijímala 4 000 kalorií denně a k tomu zobala doplňky stravy určené k přibírání. Denně například snědla dvacet koblih a také se cpala pizzou, chipsy, hamburgery, hranolkami, čokoládou a další horou sladkostí. Díky tomu za pět týdnů dosáhla kýženého efektu a role baculky byla její.

Hubnutí zpátky na svou váhu

Po skončení natáčení se Renée potřebovala dostat zpátky do svého těla. Nasadila tedy tvrdou dietu a makrobiotickou stravu, která byla oproti tloustnoucí éře plná libového masa, rýže a zeleniny. Zároveň zkoušela i Atkinsonovou dietu, která spočívá ve složení stravy založené na sacharidech, tucích a bílkovinách v poměru 40:30:30. Začala opět chodit se svými psy na dlouhé procházky a navštěvovat fitko.

Foto: Shutterstock

Hubnutí a tloustnutí stále dokola

Natáčení druhého dílu Bridget Jones Renée rozhodně nepodcenila a začala tloustnout pod rukou lékaře. Přestala cvičit a jedla kalorickou stravu plnou proteinových koktejlů a tučných dresingů. Po skončení natáčení opět začala hubnout, aby se dostala na svou váhu 50 kg. Lékaři herečku varovali, že pokud bude takto drasticky hubnout a přibírat, riskuje velké zdravotní problémy. To byl důvod, proč ve třetím díle o roztržité reportérce Bridget Jones, Renée už není plnoštíhlá. V roce 2022 si například zahrála v kriminálce The Thing About Pam, kde chybějící kila doplnil kostým s vycpávkami.

Foto: Shutterstock, zdroje: Express, Prevention