Jak diskrétně poznat jestli je váš známý gay? Neztrácejte čas pozorováním intonace hlasu nebo stylu oblékání

Možná už vás někdy z různých důvodů napadlo, jestli člověk se kterým se vídáte, není gay. Začali jste proto zkoumat jeho intonaci hlasu, styl oblékání nebo jeho zájmy a na základě toho si vytvořili domněnky. Pravdou ale je, že vaše indicie mohou být liché. Homosexualita není tak snadno rozpoznatelná, jak by se mohlo zdát.

Co opravdu nedělejte

Rozhodně nezačínejte vaše pátrání tím, že se budete všech ostatních ptát, jak to vidí u dotyčného oni. Pokud se o tom s dotyčnou osobou sami nebavili, tak to stejně budou jenom jejich domněnky a můžete tak zbytečně šířit nepodložené drby. To by mohlo člověka, kterého se to týká, nepříjemně zasáhnout nebo ho to diskreditovat. Nepomůže vám ani, pokud budete sledovat, jak se obléká, jakým způsobem mluví nebo jaké pořady sleduje v televizi. Upnuté a zářivé oblečení, intonace nebo poslouchání Madonny nemusí v dnešní době nutně poukazovat na homosexuální orientaci.

Jak tomu přijít na kloub

Pobavte se s oním známým na téma homosexuality, o jejich právech a podpoře. Extrémní podpora nebo naopak homofobie může být znakem, že se člověka to téma niterně dotýká. Pozorujte také, jak reaguje na opačné pohlaví. Jestli ho zajímá a randí, nebo mu je už přes třicet a dosud jste ho neviděli se žádnou přítelkyní. Dobré je i prozkoumat jeho přátele, jestli má kolem sebe gaye, se kterými chodí jen tak pro zábavu do gay barů nebo spoustu kamarádek, se kterými ho ale nepojí žádné sexuální pouto. Informace můžete získat i z jeho profilu na sociálních sítích, dle toho, jaké fotky vystavuje a s jakými lidmi tráví svůj volný čas.

Foto: Shutterstock

Zeptejte se ho

Homosexuálové se mezi sebou většinou poznají, pokud tedy máte ve svém okolí nějakého gaye, zeptejte se ho, jak vnímá sexuální orientaci vašeho známého. Nejlepší ovšem je se zeptat rovnou dotyčného. Vysvětlit důvod vaší zvědavosti a vyjádřit svou podporu. Zajímat se o sexuální orientaci druhého člověka je v pořádku především, pokud vidíte, že ho to trápí nebo je zmatený. Coming out nebývá často lehký, ale s podporou přátel se člověk přece jen cítí více sebejistý.

Foto: Shutterstock, zdroj: wikiHow, liveabout