Kdy je lepší ze vztahu utéct? Toto chování vám hodně napoví

Začátky vztahu bývají krásné. Cítíte se zamilovaně. Konečně se máte o koho opřít, s kým sdílet radosti i strasti života. Někoho, kdo z vás dělá lepšího člověka. To však nemusí trvat věčně, po čase vám opadnou růžové brýle a začnete cítit jistou nespokojenost. Cítíte se nenaplnění ve věcech, které jsou pro vás důležité? Dáváte do vztahu všechno, ale máte pocit, že to nikam nevede? Na mysl se vám stále častěji dere nepříjemná myšlenka, jestli by nebylo lepší vztah ukončit? Jak poznat, že vztah pro vás nemá smysl a nejlepším řešením pro obě strany je rozchod? Přečtěte si následující článek a uvidíte, zda žijete v nefunkčním vztahu.

Nemáte si co říct

Ve šťastném vztahu spolu lidé sdílí své pocity a myšlenky. Pokud cítíte, že se o vás partner přestává zajímat a nebo je vám samotným tak nějak jedno, co ten druhý dělá nebo co si myslí, je něco špatně. Možná jste jen přepracovaní a máte na sebe o poznání méně času. Promluvte si o svých pocitech a emocích s partnerem. Zkuste hledat možnosti, jak spolu trávít čas.

Pokud se vám ale stane, že se vyloženě těšíte až budete sami bez partnera a jen sledujete na hodinách, kdy už konečně partner odejde, je čas vztah ukončit. Zkrátka jste se odcizili a ani jeden necítíte potřebu sdílet život s tím druhým.

Často se hádáte

Stává se, že do vztahu jdou lidé s odlišnými zájmy a koníčky. Toužíte jet lyžovat do Alp a váš partner by raději zůstal doma? Sníte o životě v domku na venkově a váš partner by se nedokázal odpoutat od ruchu velkoměsta? Rozdílné vnímání životních cílů jde do budoucna těžko sladit a může vám do vztahu vnést nemalé obtíže. Při vzájemném respeku, lze tyto překážky překonat. Pokud jsou u vás ale hádky na denním pořádku a neumíte se na ničem domluvit, je třeba zbystřit. Soužití lidí by nemělo být o neustálých dohadech. Hádky souvisí s tím, že máte odlišné názory a příliš rozdílní lidé spolu kvalitní trvalý vztah nevytvoří. Navíc si můžete zadělat na problém, že si začnete s partnerem pěkně lézt na nervy. Pokud vám vadí vše, co partner dělá od toho, jak se obléká nebo jak sedí u večeře, raději se v klidu rozejděte.

Foto: Shutterstock

Jste na všechno sami

Je přirozené, že ve vztahu toužíme mít opěrný pilíř. Pokud se na partnera nemůžete spolehnout a často se vám stává, že na něj čekáte na domluveném místě a on nikde, můžete se cíti rozladěně. Možná všechny povinnosti zůstávají na vás. Možná se doma můžete strhat a on vám s ničím nepomůže. Ve vztahu by na vše měli být dva a pokud si připadáte méněcenně, je čas si otevřeně promluvit. Může se dokonce stát, že šetříte každou korunu a váš partner jen utrácí, v nejhorším případě za hazard nebo alkohol. S takovým člověkem vás nic dobrého nečeká. Rychle pryč než se dostanete do finančních problémů i vy.

Další problém nastane, když jeden z partnerů přizpůsobí své zájmy druhému, ale ten nápady a koníčky partnera jen zesměšňuje nebo kritizuje, z takového vztahu raději prchněte co nejdříve. V neustálé kritice a strachu kvalitní vztah vzniknout nemůže.

Ukončit vztah je obtížné, někdy máme strach z osamělosti nebo je pro nás obtížné něco změnit. Věřte, že změna může vést i k lepšímu a radostnějšímu životu. Přijdete o vztah, ale opět najdete sami sebe.

Foto: Shutterstock, zdroj: eharmony, Essence