Krásnější v jakémkoliv věku. Ta nejjednodušší pravidla pro make-up

Chtěla byste vypadat mladší a krásnější? Nevíte, jak toho docílit? Vyzkoušejte ta nejjednodušší a nejzákladnější pravidla pro dokonalý make-up. Uvidíte, jak málo stačí k tomu, abyste vypadala skvěle.

Často se ženy zbytečně uchylují k menším či větším chirurgickým zákrokům, aby vypadaly lépe a ubraly si pár let. Není to vůbec nutné. Správným líčením podtrhnete své rysy a hlavně zůstanete přirozená.

Při líčení, stejně jako v mnoha jiných věcech, platí staré známé pravidlo, že méně znamená více. Kromě toho, že je potřeba dát přednost kvalitě před kvantitou, existuje několik univerzálních triků, které se dají použít úplně pro každého. Doporučuje je také profesionální maskérka Jennifer Belle. Tady jsou:

1. Zvolte správný  make-up 

Důležitější než množství aplikovaného make-upu je jeho správný výběr. Potom ho už stačí opravdu málo. Při jeho výběru je nutné zohlednit barvu pleti i očí. Světlejší typ volí světlejší tóny make-upu a naopak. Vybírejte kvalitní make-up a při nanášení vždy používejte štětec.

2. Rozjasněte obličej pomocí bronzeru a rozjasňovače

Mnoho žen použije make-up, zapudruje a má hotovo. Stále se ale diví, proč jejich make-up není tak dokonalý. S vaším obličejem dokáže perfektně kouzlit bronzer a rozjasňovač, který mu dodá zdravý lesk. Udělejte s ním kolem obličeje od spánku k tváři půlměsíc a vyplňte ho rozjasňovačem – od spánku k lícní kosti.

Foto: Freepik

3. Zvýrazněte oči pomocí tužky a bronzeru

Váš pohled se stane nepřehlédnutelným  tak, že použijete tmavě hnědou nebo černou tužku, pomocí které zvýrazníte konturu oka linkou. Potom opět použijte bronzer a konturu rozetřete pod řasy. 

4. Nepoužívejte na řasy kleště, vždy jen řasenku

Pokud používáte na natočení řas kleštičky, věřte, že je tím ničíte. Navíc to vypadá velmi nepřirozeně. Ideální je kvalitní řasenka, která je také dokáže lehce vytočit. Když řasy pomocí ní navíc vytáhnete do vnějších stran, opticky se prodlouží.

5. Na rty použijte konturovací tužku

Před nanesením rtěnky vždy použijte konturovací tužku stejného odstínu. Jistě je vám také známý trik, kdy se rtěnkou zvýrazní pouze střed horního rtu. Rty tak opticky působí plnějším dojmem. 

Foto: Freepik, zdroj: Bestlifeonline