Krevní skupina ovlivňuje způsob života a předurčuje k nemocem. Seznamte se s tou svou do detailu

Krevní skupina má vliv na náš život. Která proudí ve vašich žilách a jak vás ovlivňuje? Podívejme se na to, Můžete to zužitkovat při péči o své vlastní zdraví.

Poznejte svou krevní skupinu, může vám to zachránit život

V případě úrazu nebo nehody budou lékaři muset reagovat velmi rychle. Pokud nebudete mít u sebe údaj o vaší krevní skupině, umí si to sice zjistit sami i testem na místě, ale ztrácí drahocenné minuty. Pokud by vám byla podána krevní transfúze nesprávné krevní skupiny, může to mít následky. Je proto vhodné svou krevní skupinu znát a údaj nosit u dokladů.

Vliv krevní skupiny na stres

Lidé s krevní skupinou 0 jsou náchylnější na nervové výkyvy a vzplanutí. Podobně je to u lidí se skupinou A, protože jejich tělo produkuje více stresového hormonu kortizolu. Ostatní skupiny tak náchylné ke stresu a nervozitě nejsou.

Vliv krevní skupiny na výživu

Lidé s krevní skupinou 0 by měli jíst bílkoviny, libové maso, drůbež, ryby, zeleninu a zdravé tuky, protože mají sklon k trávicím potížím. Lidé s krevní skupinou A mají citlivý imunitní systém, a proto by měli jíst citrusového ovoce, brokolici, špenát a česnek, vyhýbat se škodlivým tukům a omezit maso. Lidem s krevní skupinou AB chybí dostatek žaludeční kyseliny, svědčí jim mořské ryby a plody moře, nesvědčí jim alkohol a kofein. Lidé s krevní skupinou B by měli omezit sacharidy, jako je kukuřice, pšenice, pohanka, žito, čočka a arašídy, ale i vepřové a kuřecí maso. Svědčí jim mléčné výrobky.

Krevní skupina a tloustnutí v oblasti břicha

Nositelé krevní skupiny A špatně reagují na mořské měkkýše, mléko i maso. Tyto jim způsobují nadýmání, pálení žáhy a zvýšené riziko cukrovky. Velmi těžko také shazují nepoddajný tuk, hlavně viscerální tuk v okolí břicha a pasu.

Vliv krevní skupiny na vznik rakoviny a nemocí

Výzkumníci objevili vliv krevní skupiny na vznik rakoviny. Lidé s krevní skupinou 0 mají až o 20 % vyšší riziko vzniku rakoviny žaludku a žaludečních vředů. Lidé s krevní skupinou A mají větší potíže se špatným LDL cholesterolem.

Foto: Freepik

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.