Majitel přivázal svého psa ke stromu. Statečná fena přežila bez vody i jídla. Navíc uchránila poklad

O tom, že pes je nejlepší přítel člověka nemůže být pochyb. Přesto se ale najdou takoví lidé, kteří jsou schopni bezbranným tvorům ubližovat a nechat je napospas osudu. Své o tom ví i fenka pitbula Lara, kterou její majitel přivázal ke stromu, aby zemřela.

Lidé se k ní neodvážili přiblížit

Spousta lidí je přesvědčena, že tzv. bojová plemena jsou nadmíru agresivní a nebezpeční psi, kteří na ně hravě zaútočí, aniž by k tomu měli nějaký důvod. Pravdou ale je, že pitbulové jsou láskyplní, přívětiví a hraví psi s velkým srdcem. Do počátku 19. století byli dokonce tito psi pořizování k dětem a často se jim říkalo psí chůvy. Pitbul Lara byla ponechána přivázána ke stromu v Řecku uprostřed ničeho. Neměla k dispozici ani jídlo a vodu. Zarážející je, že o tom, že je fenka ponechána vlastnímu osudu, sousedé jejího majitele věděli. Báli se k ní však přiblížit a tak ji nejen nepomohli, ale ani nezavolali někoho, kdo by se o fenku mohl postarat.

Ilustrační fotografie. / Foto: Shutterstock

Sladké tajemství a dobrý konec

Neví se přesně, jak dlouho byla Lara u stromu ponechána, ale ukázalo se, že byla březí a porodila čtyři štěňata, z nich tři přežila. I přes nedostatek potravy pro sebe se fenka dokázala starat o svá štěňata, než je konečně někdo objevil a zmobilizoval organizaci na ochranu zvířat. Když se pracovníci organizace chtěli k Laře přiblížit, viděli dehydrovaného a podvyživeného psa, který se zvládl neuvěřitelně postarat o svá štěňátka.

Součástí týmu na záchranu fenky i jejích štěňat byla Linda, která se rozhodla dát celé psí rodině domov. Ze začátku to nebylo lehké, protože Lara byla plachá a odmítala jíst. Nakonec si ale Linda její důvěru získala. Dnes je celá smečka v pořádku a jsou z nich přítulní a přátelští psi. Je vidět, že i psi umí být velmi silní a stateční a že při správné a laskavé výchově se není potřeba žádného psího plemene bát.

Foto: Shutterstock, zdroj: Curiosandosimpara