Malé holčičce diagnostikovali 48 hodin života. Ona to ale nevzdala, zachránil ji zázrak z nebes

Abby Furco je jedním ze zářných příkladů toho, že se v životě některých lidí opravdu dějí zázraky. Tato mladá slečna se již od svých čtyř let léčila s leukémií. Bohužel se jednalo o velice vzácný typ, takže chemoterapie a jiné klasické formy léčby nebyly příliš účinné. Rodiče se kvůli speciální péči museli přestěhovat z Virginia Beach do Chicaga. Na optimismu celé rodiny příliš nepřidalo to, když jim lékaři sdělili, že Abby má jen 20% šanci na přežití.

Nejdřív úspěšný start a poté boj o život

Roku 2013 se vše obrátilo k lepšímu. Abby byla schopna znovu nastoupit do školy, dokonce hrála i fotbal a byla členkou dívčího skauta. Následující rok bohužel nemoc propukla znovu a to v ještě větší síle. Po druhé transplantaci dřeně její tělo novou dřeň odmítlo, což vše ještě zhoršilo. Dívka ochrnula, každý pohyb byl pro ni bolestivý a měla i potíže s mluvením. Poté jí selhaly ledviny, takže byla odkázána na dialýzu. Kvůli nadměrnému vyčerpání dokázala být vzhůru jen hodinu denně.

Rodina se s Abby začala nadobro loučit

Lékaři museli rodinu připravit na nejhorší. Dívčina matka Patty Furco popisuje, jak se s manželem připravovali na to, aby svým dalším dvěma dcerám oznámili, že jejich sestřička Abby tu s nimi již dlouho nebude. Situace byla vážná natolik, že se s nemocnou dívkou byli rozloučit i prarodiče. Rodiče byli lékaři upozorněni na to, že po odpojení od dialýzy bude Abby zbývat pouhých 48 hodin života.

Zázrak, který nečekali ani lékaři

Abby byla vzata do hospice, kde pronesla památnou větu: „Vím, že toho mám na světě ještě hodně na práci.“

Během následujících dnů, týdnů a měsíců začala opět růst a sílit. Matka vzpomíná na to, jak jí sám lékař řekl, že nic takového neviděl celých 25 let. Byl to hotový zázrak. I když Abby prospívala, boj s touto zákeřnou nemocí v roce 2021 prohrála. Bylo jí 15 let.

Foto: Shutterstock, zdroj: Godvine