Matka se kvůli dluhům pokusila prodat nejstaršího syna. Bylo jí úplně jedno, co se s ním stane

Trojnásobná matka Nargiza se snažila kvůli dluhům prodat svého sedmiletého syna za více než 100 000 Kč. Tato 36letá žena z Ruska podala inzerát, ve kterém nabízela k prodeji svého syna. Když ji kontaktoval zájemce s prosbou o podrobnosti, uvedla, že prodej syna jí umožní splatit dluhy. Naštěstí tento inzerát zachytili dobrovolníci z charitativní organizace, která bojuje proti obchodováním s lidmi. Vydávali se za kupce a domluvili si se ženou schůzku v jídelním koutku obchodního centra v Jekatěrinburgu.

K zoufalému činu ji donutily dluhy i partner

“Až do konce jsme doufali, že je to vymyšlený příběh, že to byl něčí hloupý vtip nebo pokus o podvod“, uvedl mluvčí charitativní organizace. “Když však naše skupina spolu se zaměstnanci vyšetřovací skupiny organizovaného zločinu přišla na místo setkání, byli jsme v šoku“. Matka dostala obálku s penězi a bez mrknutí oka předala chlapce osobě, kterou nikdy předtím neviděla. Ani se nerozloučila, otočila se a odcházela pryč. Vyšetřovatelé byli svědky toho, jak matka prodala vlastní dítě. Žena byla okamžitě zadržena a její 7letý syn byl převezen na lékařské vyšetření.

Nargiza uvedla, že ji k činu dovedl fakt, že její partner nemá rád jejího nejstaršího syna, kterého má z předchozího vztahu a proto se rozhodli ho prodat, aby splatili své dluhy. Rodina žila v dvoupokojovém bytě a stavěla si vlastní dům. Jejich rodinné příjmy 45 000 Kč měsíčně zdaleka nepokryly jejich životní náklady.

Kde končí děti, které se nepodaří zachránit

Tento čin se stal v době, kdy Rusko čelí četným obavám, že v něm řádí organizované zločinecké gangy, které odcizují děti a následně je prodávají do sexuálního otroctví nebo jako dárce orgánů. Dle charitativní organizace Alternativa zde výrazně roste počet dětí, které jsou prodány cizím lidem. Problém je ale ten, že prodané děti nemají šanci získat nové dokumenty a tudíž je jejich šance na nový šťastný život mizivá. Z toho důvodu končí v rukou žebráků, pedofilů nebo jsou nuceni k těžké práci.

Foto: Shutterstock, zdroj: Mirror