Na dokonale čistou záchodovou mísu musíte znát tajný trik. V hlavní roli vystupuje alobal

Alobal se dá v domácnosti využít mnoha různými způsoby. Balíme do něj jídlo, používáme ho při pečení a grilování, můžeme jím nabrousit nůžky, vydrhnout připálené hrnce, rychleji vyžehlit nebo dokonce zvýšit Wi-Fi signál. Jak s ním účinně vyčistit toaletu?

Kuličky alobalu vhoďte do nádržky

Utrhněte tři kousky alobalu, které následně zmuchláte do kuliček o průměru 3 až 5 cm. Tyto tři kuličky vhoďte do WC nádržky. V ní totiž často vznikají usazeniny, což pro celkovou čistotu záchodové mísy není zrovna to pravé ořechové. Před prvním spláchnutím nechte kuličky alobalu v nádržce odležet aspoň 5 minut. Přítomnost alobalu v nádržce působí průběžně jako nenákladný a samostatný WC čistič.

Jak hygienicky a správně vyčistit WC?

Potřebovat budete:

  • WC štětku
  • čistič vnitřku mísy
  • univerzální čistič
  • hadr

Pokud provádíte hloubkovější údržbu záchodu, bude vhodné snížit hladinu vody v míse, proto do ní rychle vylijte kýbl vody. Pak budete mít volné pole působnosti. Do záchodu nalijte/nastříkejte čistič a štětkou důkladně vydrhněte celou mísu, včetně míst pod okraji toalety. Potom přichází na řadu prkénko a keramické venkovní části mísy. Ty postříkejte univerzálním čističem, můžete použít klasiku z obchodu nebo si vyrobit vlastní třeba z jedlé sody a bílého octa, a vyleštěte hadrem. Nakonec spláchněte a kdo chce, tak může ještě do WC mísy nalít nebo vhodit produkty, které zajistí svěží vůni a déletrvající efekt.

Foto: Shutterstock

Máte vhodnou WC štětku?

WC štětka musí být použitelná. Co to znamená? Štětiny nejsou pozohýbané a zlámané a její celkový tvar umožňuje vyčistit také místa pod okrajem toaletní mísy. Štětka, případně její hlavice, by se měla měnit přibližně co půl roku. A nejlépe po každém čištění namočit na pár minut do dezinfekce.

Zdroj: YouTube

Foto: Shutterstock, zdroj: NYTimes, Pinterest, marrymaids