Nekupujte autosedačku z druhé ruky. Není to pro vaše dítě bezpečné

Výchova dětí a jejich růst a rozvoj stojí spoustu peněz, to ví každý rodič. Mnozí rodiče se proto snaží ušetřit na těch nejnákladnějších položkách. Jednou z nich je i pořízení autosedačky. Je pravdou, že kvalitní dětská autosedačka vyjde na několik tisíc korun. Bezpečnost dětí ale rozhodně není věc, na které by se mělo šetřit. Při případné dopravní nehodě by to mohlo mít katastrofické následky.

Jak vybrat vhodnou autosedačku pro vaše dítě

Vhodnou autosedačku je potřeba vybrat tak, aby vyhovovala vašemu dítěti, tedy aby vaše dítě splňovalo věkové, váhové a výškové limity pro použití této autosedačky. Také je důležité, abyste koupili autosedačku, která je vhodná k použití do vašeho auta. Používání vhodné autosedačky snižuje počet vážných a smrtelných zranění až o 80 %. Kvalitní dětská autosedačka je proto jedinou výbavou pro vaše dítě, na které byste opravdu neměli šetřit.

Pokud plánujete koupi autosedačky, zajděte do specializované prodejny, kde vám s výběrem pomohou. Kupujte také autosedačky nejnovějšího typu, jelikož se výroba stále vyvíjí a sedačky staré 10 let již neposkytnou potřebnou bezpečnost, jako nejnovější model. Při pořízení autosedačky se také zajímejte, jestli u tohoto modelu probíhají nějaké reklamace a najděte si uživatelské recenze na internetu.

Foto: Shutterstock

Proč se nevyplatí kupovat autosedačku z druhé ruky

Rozhodně nekupujte autosedačku v supermarketu nebo ještě hůře – z druhé ruky. Pokud autosedačku kupujete již použitou, nikdy si nemůžete být stoprocentně jistí, že je v pořádku a vhodná pro další použití. Již dopravní nehoda v rychlosti 15 km/h může sedačku poškodit, i když na první pohled není poškození patrné. Použitá autosedačka také často není dodána se všemi potřebnými díly, manuálem k použití a záručním listem. Dalším důvodem je, že i nebourané autosedačky mají svou životnost. Jsou nainstalované v autě v mrazu i horku a plastové části autosedačky se tím mohou postupně rozkládat. Nikdy tedy nevíte, jakou ochranu by taková autosedačka poskytla v případě nárazu.

Foto: Freepik, zdroj: verywellfamily, Driving, Which