Okna a zrcadla už se vám nikdy neorosí. Skvěle na to funguje úplně obyčejná věc

Taky milujete, když zdánlivě velké problémy, které vás v domácnosti trápí, vyřešíte snadno, rychle, a navíc za použití věcí, které už tak jako tak máte? Ano, všechny hospodyňky znají sílu jedlé sody a bílého octa, nicméně dnes vás chceme seznámit s dalším zázrakem.

Zubní pasta

Zubní pasta se díky svému unikátnímu složení hodí k čištění všeho možného. Obsahuje totiž abrazivní přísady, fluorid a někdy také další chemikálie, které zabraňují růstu bakterií. Zubní pasta dokáže zachránit špinavý domov stejně účinně jako ústní dutinu.

Co se zamlženými a orosenými okny?

Kromě správného seřízení a pravidelného větrání můžete zkusit jeden skvělý trik. Příště „umyjte“ okna, případně také zrcadla nebo třeba sprchový kout, trochou zubní pasty. Malé množství vymáčkněte na hadřík z mikrovlákna a přeleštěte. Vaše okna se budou nejen lesknout, ale také méně mlžit. Zubní pasta účinkuje výborně na všechny skleněné povrchy.

Zubní pasta a toaleta

Pokud vám zrovna došly čisticí prostředky nebo se vám pro ně jen nechce chodit, nezoufejte, na vyčištění vnitřku záchodové mísy postačí trocha zubní pasty. Tu vymáčknete do mísy a pomocí záchodové štětky pastou vyčistěte celý vnitřek toalety.

Foto: Shutterstock

Umyvadlo 2v1

Máte nepořádné děti, které zubní pastou zakydají celé umyvadlo? Nevadí. Jen vezměte starší ručník, který stejně plánujete prát nebo hadřík z mikrovlákna, mírně navlhčete a pastu jím setřete a vlastně rozetřete po umyvadle, nevynechejte ani baterii. Budete hledět, jak se vám leskne celá koupelna. A vida, uklidili jste po dětech, a přitom jste k tomu nemuseli použít nic než jejich nepořádek.

Lék na neposlušné tenisky

Boty, které nemají dole bílý gumový pruh jako by ani nebyly boty. Nicméně tento pruh je velice nevděčný a velice záhy rovněž špinavý. Běžnými čisticími prostředky špína moc dobře dolů nejde. Proto použijte trochu zubní pasty a nejlépe také starým zubním kartáčkem bílý pruh na teniskách vyčistěte. Funguje to skvěle.

Tak až příště bude pasta docházet, zkuste poslední zbytky vydolovat k vytvoření čistého a útulného domova. Někdy není špatné tubu rozstřihnout, odrolovat a nabrat pastu přímo z tuby.

Zdroj: YouTube

Foto: Shutterstock, zdroj: YouTube Majesticdentalmo, TheSpruce