Penelope Cruz táhne na 50, ale vůbec na to nevypadá. Prozradila svůj jídelníček

Penelope Cruz je padesátnice, které by její věk nikdo rozhodně nehádal. Tato španělská herečka vypadá, že téměř nestárne. Co během dne jí a jakému pohybu se věnuje? Pojďte se inspirovat jejími tipy na svěží vzhled a štíhlou postavu.

Milovnice středomořské kuchyně

Penelope Cruz miluje středomořskou kuchyni, která je založená na tradičních potravinách, které konzumují státy ležící u Středozemního moře. Jedná se o stravu plnou ryb, libového masa, zdravých tuků z olivového oleje, čerstvého ovoce a zeleniny. Je prokázáno, že tato odlehčená strava je vhodná na hubnutí i udržení postavy, a také její pravidelné jezení snižuje riziko infarktu, mrtvice nebo cukrovky. Středomořský styl života je také známý svým ležérním přístupem k životu, kterému vévodí minimální stres a přirozená fyzická aktivita.

Jak vypadá její jídelníček

Sama Penelope uvádí, že jí hodně zeleniny, ovoce a maso z ekologicky chovaných zvířat. Její snídaně je bohatá na bílkoviny. Ráda si dopřává domácí vajíčka s avokádem a bezplekovým pečivem. K obědu si dá libové maso se zeleninovým salátem a trochou sacharidů v podobě rýže. U večeře tráví ráda hodně času se svou rodinou a přáteli. Na jídelním stole nesmí chybět kvalitní červené víno a steak se zeleninou. Na svačinu mezi hlavními jídly uzobává ořechy nebo čerstvé ovoce. Přes den pije spoustu vody a kromě večerní skleničky vína se alkoholu vyhýbá. Před deseti lety sekla i s kouřením.

Foto: Shutterstock

Sportem ku zdraví

Jídelníček plný lokálních čerstvých potravin je jen jednou složkou jejího svěžího vzhledu. Tou druhou je pravidelný sport. Penelope si oblíbila Bikram jógu, během které cvičí v místnosti vyhřáté na 42 °C. Zároveň se věnuje i silovému tréninku. Nedílnou součástí jejího jižanského temperamentu je i tanec. Málokdo o ní ví, že devět let studovala balet na Španělské národní konzervatoři. Je vidět, že zdravý životní styl a radost z každého dne dokáží udržet mladistvý vzhled i ženám ve zralém věku.

Foto: Shutterstock, zdroj: apetiteonline, WomensHealthmag