Po náročném létě dopřejte pleti péči, kterou si zaslouží. Klíčem je hydratace

Letní radovánky dávají naší pleti pravidelně dost zabrat. Spousta sluníčka, chlorovaná voda v bazénu i voda v moři – to všechno naši pleť během léta dehydratuje a mohou nám přibýt i nějaké ty vrásky nebo pigmentové skvrny. Je tak nutné podniknout správné kroky pro to, abychom pleť opět vyživili a zredukovali případné nedostatky.

Hydratace a regenerace

Základem pro všechny typy pleti je kyselina hyaluronová. Ta zajistí tolik potřebnou hydrataci. Účinky kyseliny podpoříte ještě produkty s obsahem panthenolu. Ten vedle hydratace vaší pokožku dokáže zregenerovat. Rovněž funguje protizánětlivě. Je účinným bojovníkem proti akné a pigmentovým skvrnám. Nevyvolává podráždění a je hypoalergenní – proto jej mohou bez obav používat i s lidé citlivou pokožkou. Panthenol najdete i pod názvem vitamin B5 nebo D-panthenol.

Odstranění pigmentových skvrn

Jestli-že se vám na kůži objevily tmavé skvrnky, kterých se nedokážete zbavit, zkuste se poohlédnout po depigmentačních krémech. Pravidelným používáním nejen, že snížíte viditelnost skvrn, ale docílíte i celkového projasnění a sjednocení tónu pleti.

V každém případě platí, že byste při používání všech speciálních pleťových přípravků měli používat i dostatečnou ochranu proti UV záření. Pokožka se totiž stává citlivější a je potřeba ji chránit.

Foto: Shutterstock

Chemický peeling i ultrazvuk

Nepomáhá-li domácí péče, je načase si nechat pomoci odborníky. Pigmentové skvrny se dají efektivně odstranit chemickým peelingem nebo laserem. Obě kosmetické procedury pomáhají také v případě aknózní pleti. Výhodou je, že výrazné zlepšení stavu pleti je znát již po prvním sezení.

Co se týče vrásek, zapomeňte na botox nebo lifting. Nejmodernější metoda vyhlazení pleti využívá ultrazvuk. Na rozdíl od botoxu je to metoda neinvazivní a vyvarujete se nežádoucímu vedlejšímu účinku, kterým je ztráta mimiky.

Foto: Shutterstock, zdroj: krasanamiru, Vogue