Použijte prací prášek i na vyčištění toalety. Bude opět jako nová

Můžete mít byt čistý jako zlatou klícku, když se však toaletní mísa nebude lesknout čistotou, tak veškerá vaše snaha o dobrý dojem přijde vniveč. Voňavý záchod je vizitkou pečlivě udržované domácnosti. Kromě estetického hlediska jsou tu ještě další důvody pro to, abyste se o toaletní mísu pravidelně starali. Je třeba také zlikvidovat případné choroboplodné zárodky, jež jsou s používáním WC spojeny. Napadlo vás někdy čistit záchod pomocí pracího prášku?

V hlavní roli čističe WC prací prášek

Když koupíte čisticí prostředek na WC, po pár použití je pryč. To pak člověk kolikrát hledá náhradní řešení, když ho nemá po ruce. V tomto případě je možné použít sypký, případně tekutý prací prášek, který se záchodovou mísou umí hotové divy. Čištění WC je pro málokoho zábavnou činností, ale s pracím práškem se vám bude záchod umývat veseleji. Už jen proto, že je to něco nového a neznámého.

Jak vyčistit splachovací WC nádržku

Zásadou číslo jedna je prášek nedávat do splachovací nádoby, protože by mohl ucpat jemné části splachovacího systému. Nabízí se využít sílu octa nebo jedlé sody, kdy se splachovací nádržka vypustí a zmíněnými prostředky zbaví usazenin. Ocet zároveň hubí plísně. Tímto způsobem by se měla nádržka čistit alespoň jednou za půl roku.

Foto: Shutterstock

Aby se toaletní mísa skvěla čistotou

Prací prášek obsahuje povrchově aktivní látky, které dokážou likvidovat špínu a usazeniny stejně jako vodní kámen. Nejprve je zapotřebí mísu zvlhčit, aby došlo k rychlejší reakci pracího prášku. Takže ji opláchnete a pak do ní nasypete asi tři polévkové lžíce libovolného pracího prášku, který zrovna máte doma. Přiklopíte víko a necháte asi půl hodiny působit.

Při sypání prášku je dobré dbát na to, aby ho co nejvíce ulpělo na stěnách na mísy. Po 30 minutách mísu vydrbete štětkou na záchod, abyste odstranili zbytky nečistot, a spláchnete vodou. Tím by měl být proces čištění dokončen.

Foto: Shutterstock, zdroj: Diyjoy, HomeSteady