Pracovat se jim nechce, a tak žijí ze sociálních dávek. Teď po státu chtějí, aby jim zaplatil svatbu, je to prý jejich právo

Nezaměstnaná Anne si ve svých dvanácti letech vysnila svatbu jako z pohádky. Chtěla by mít obřad v kostele a hostinu na zámku. Od jejího snu jí dělí nedostatek financí. Je totiž stejně jako její partner nezaměstnaná. Tvrdí, že být nevěstou je její občanské právo a věří, že by jí svatbu měl zaplatit stát.

Nezaměstnaný pár

Anne a Jordan spolu žijí už několik let. Kdysi se seznámili ve vlaku a padli si do oka. Slovo dalo slovo a začali spolu chodit. Později se k sobě sestěhovali. Už tehdy je spojovala jedna věc, byli nezaměstnaní. Běžné náklady na život jim do dnešního dne pokryjí sociální dávky, které pravidelně dostávají od státu. Tento stav jim patrně vyhovuje, protože neprojevují snahu ho změnit.

Jordane, kterému je 36 let v minulosti pracoval, ale o zaměstnání bohužel přišel. Snahy o získání pracovního místa po několika neúspěšných pokusech vzdal a smířil se s nízkým příjmem. Anne se také pokoušela získat pracovní místo, ale marně. Ve svých 33 letech trpí obezitou a kvůli své fyzické kondici byla na všech místech odmítnuta.

Foto: Shutterstock

Svatba jako z pohádky

Zamilovaný pár se konečně po tolika letech rozhodl pro svatbu. K té podle Anne neodmyslitelně patří krásné bílé šaty, obřad v kostele a hostina na zámku se skvělým jídlem. To však rozhodně není levnou záležitostí a každým rokem stoupá na ceně. Není divu, že se jim z dávek sociální podpory nedaří na svatbu ušetřit. Anne se navíc za žádnou cenu nechce vzdát své představy pohádkové svatby a proto s Jordanem vymysleli originální plán. Vznesli žádost, aby jim náklady spojené se svatbou proplatil stát. A to z peněz daňových poplatníků.

Dokonce se nestydí sdělit svůj příběh mediím a udělat z něj senzaci. Partneři tvrdí, že je to jejich občanské právo a Anne dodala, že by jí svatba motivovala k životní změně a našla si konečně zaměstnání.

Nutno dodat, že se partneři dosud nedočkali od státu žádné uspokojivé odpovědi.

Foto: Shutterstock, zdroj: DailyMail