Ranní povalování v posteli škodí zdraví. Naučte se vstávat brzy a rozdíl pocítíte už za pár dní

Pokud se budíte kolem čtvrté či páté hodiny ranní, jste výkonnější a máte pozitivnější přístup ke světu. Manažeři a úspěšní byznysmeni potvrzují, že jim včasné vstávání pomáhá se zbavit velké části stresu i kilogramů nadváhy. V klidu mají čas starat se i sami o sebe. Naopak ti, kdo se po ránu v posteli rádi povalují nebo dokonce ještě usnou, jsou pak často celý den ve spěchu, jak dokládají studie.

Budete v pohodě

Po ránu je svět klidný a přesto plný přirozeného života. Ptáci zpívají, zeleň je svěží, všude je ještě ticho, které je potřebné pro regeneraci nervů i celkový životní pocit spokojenosti.

Zažijete mnohem méně stresu

V 7 hodin už za sebou máte ranní očistný rituál, hodinku běhu, jógy nebo cvičení ve fitku. Máte čas i na klidnou snídani. V klidu začnete pracovat na povinnostech a projektech.

Máte lepší výkonnost

V 5 ráno vás nevyruší telefon, můžete využít celou kapacitu odpočatého mozku. Vědci potvrzují, že mysl podvědomě pracuje i přes noc a ráno má nachystané řešení. V běžném ranním shonu se intuice ztrácí. Dřívější vstávání vede ke zdravějšímu životnímu stylu.

Víc toho stihnete

Než kolem vás začne běžný pracovní ruch, máte už na rozdíl od ostatních velkou část práce za sebou, a přesto máte dostatek sil čelit mnoha dalším úkolům. Najdete si čas i pro sebe.

Máte lepší kondici

Po ránu je náš organismus odpočatý a zregenerovaný, včetně mozku i těla, takže máme mnohem lepší kondici, více energie i pozitivních myšlenek.

Spánek před půlnocí pro účinnější relaxaci

Spánek před půlnocí je mnohem zdravější a účinnější než po ní. Časné vstávání znamená, že půjdete do postele dřív, protože si tělo samo řekne. Postupujte po krocích.

Ušetříte čas

Díky efektivnějšímu spánku ve správné době vám stačí méně hodin spánku. Začněte posunovat dobu po půlhodinkách, potřeba spánku se bude pozvolna snižovat.

Snadnější hubnutí

Po ránu jede metabolismus na ty nejvyšší obrátky. Můžete si dát sacharidy, aniž by se uložily do tukových zásob. Dřívější odchod do postele zamezí jídlu ve večerních hodinách. Dostatek spánku pomáhá zhubnout, protože uvolňuje důležitý hormon somatotropin – GH.

Foto: Shutterstock