Skořicový olej je nedoceněný poklad. Vyrobte si ho v pohodlí domova

Skořice je známá svou nezaměnitelnou vůní, bez které si málokdo dokáže představit kouzelnou vánoční atmosféru. Jako koření se používá v podobě silně aromatické mleté kůry nebo roliček snad v každé kuchyni. Má však také mnoho léčivých účinků. Bylo by škoda jich nevyužít, co myslíte? Vyrobte si s námi skořicový olej a získejte příjemného pomocníka, který ochrání vaše zdraví.

Skořice umí dělat zázraky

Významnou složkou skořice je látka zvaná cinnamaldehyd. Ocení ji zejména lidé, kteří mají problémy s trávením nebo trpí cukrovkou. Tato látka dokáže povzbudit činnost slinivky břišní a zvýšit produkci inzuílnu, hormonu, který pomáhá přetvářet cukry v energii. Bylo jednoznačně prokázáno, že zmírňuje příznaky této nemoci a snižuje hladiny glukózy v krvi.

Druhou významnou látkou je eugenol, který pomáhá při léčbě žaludečních vředů, zejména tiší bolest s nimi spojenou. A to zdaleka není vše. Skořice také celkově uklidní trávící trakt a pomůže s nadýmáním i průjmy. K hubnutí ji mohou využít lidé s nadváhou.

Rozproudí krev v žilách

Skořice má také blahodárný vliv na krevní oběh, který celkově zkvalitňuje. Roztahuje cévy a vlásečnice a díky tomu může krev v těle lépe cirkulovat. Velké obliby se těší u žen, protože dokáže významně zmírnit menstruační potíže. Díky příznivému vlivu na prokrvení je od dávných dob využívána jako přírodní afrodisiakum.

Uleví ledvinám

Za zmínku stojí také její antimykotické a antibakteriální účinky. Lidé náchylní k zánětům močových cest mohou podpořit léčbu sedacími koupelemi se skořicovým olejem. Skořice také ochrání vaše ledviny před poškozením toxickými látkami a snižuje jejich zátěž ve znečištěném prostředí.

Foto: Shutterstock

Využijte ji na maximum

Aby se tak stalo, vyrobte si doma skořicový olej. Jeho příprava je velmi jednoduchá. Budete potřebovat skořici a panenský olivový olej. Můžete vyzkoušet hned dva postupy. V prvním budete používat mletou skořici, ve druhém roličky.

Nalijte olivový olej do hrnce a zahřejte. Přidejte mletou skořici, důkladně zamíchejte a vařte tři minuty. Pak směs odstavte a nechte vychladnout. Nakonec přefiltrujte přes kávový filtr nebo plátýnko. Hotový olej přelijte do uzavíratelných lahviček a skladujte na chladnějším místě. Na použití si měsíc počkejte.

Pokud máte doma roličky, naskládejte je do skleněné nádoby. Je potřeba, aby byla zcela zaplněná. Do sklenice nalijte olivový olej tak, aby byly roličky ponořené. Sklenici uzavřete a dejte ji na teplé místo. Směs nechte macerovat tři týdny. Zbývá jen scedit směs přes sítko a hotový olej přelít do skleniček. A máte hotovo.

Vidíte? V porovnání s výhodami nic složitého. Skořicový olej u vás doma odteď zkrátka nesmí chybět.

Foto: Shutterstock, zdroj: wikiHow, instructables