Vestavěné skříně s osvětlením navždy proměňují podobu a atmosféru prádelen

Mít vlastní místo, kde by si člověk v klidu mohl vytřídit prádlo, ale také žehlit, to je nejen příjemné, ale především potřebné. Existují systémy, které to umožňují i v rámci panelákových bytů. Jak fungují?

Velký dům, nebo malý byteček

Všechny prostory nutně vyžadují, aby se v nich prováděly běžné údržbové práce. Každý den nejen uklízíme, ale také se staráme o reprezentativní podobu našeho prádla. A právě zde často chybí skutečně adekvátní prostory. Je jedno, zda jste v domě, nebo obýváte běžný byt. V obou případech se hodí mít separátní prostor, který je věnován jen a jen prádlu. Vestavěné skříně na míru se dokáží postarat o to, ať se splní sen každého z nás.

Na první pohled nic nepoznáte

Prádelnu schovanou ve skříni nepoznáte ani omylem. Z vnější strany totiž vypadá jako nenápadná šatní skříň. Jen její hloubka je o něco větší, jelikož ukrývá pračku. Když skříň otevřete, zaradujete se. Je zde vše, co potřebujete pro pohodlné praní. Jediný spotřebič, a to pračka se sušičkou v jednom, následně žehlicí prkno, žehlička, ale také koše na špinavé i čisté prádlo. O existenci prádelny neví nikdo, jen vy sami. Doma tak máte stále uklizeno.

Foto: Shutterstock

Velký dům, velké možnosti

Ve větším domě se přitom nemusíte s prostorem nijak omezovat a prádelna může zabrat i jednu celou stěnu. Úhledné koše na třízení špinavého prádla zde snadno pomáhají i menším členům rodiny k tomu, aby si správně vytřídili své oděvy. Prostorné žehlicí prkno je ve výšce, která je pro vás příjemná. Samozřejmostí je oddělená pračka a sušička. A také dost prostoru na prací prášky.

Pokud milujete ekologii a namáčení prádla, abyste snížili dopad praní na životní prostředí i svou kapsu, máte v osobní prádelně samozřejmě prostor i pro kyblíky pro máčení prádla v jedlé sodě. Zkrátka je zde vše pro to, abyste se o prádlo dokázali postarat na jednom místě.

Do vestavěné skříně je samozřejmě přivedena elektřina. Nejen pro potřeby pračky, ale také pro osvětlení. Žehlit a prát tak můžete kdykoliv. Je libo oblíbenou hudbu, aby vám to šlo lépe? Kontaktujte svého lokálního truhláře a nechejte si vytvořit vlastní prádelní kout.

Foto: Shutterstock, zdroj: Remodelista, Goodhousekeeping