Všiml si podivného balíčku na chodníku. Když ho zvedl, zjistil, že je to novorozenec

Pro Raula Marina z mexického města Zapopan to měl být zářijový den jako každý jiný, dokud na své cestě do práce nenašel podivuhodný balíček. Ze zvědavosti se chtěl podívat na to, co je v něm zabalené. Dokonce si připravil mobil, aby si svůj objev mohl natočit. To, co zjistil ho opravdu šokovalo.

Miminko stále mělo i pupeční šňůru

V kusu špinavého ručníku pohozeného poblíž řeky byla zabalená novorozená holčička. Dítě na sobě dokonce stále ještě mělo pupeční šňůru, nebylo tedy pochyb o tom, že je po porodu velmi krátce. Na videozáznamu je i slyšet, jak holčička pláče.

Raul tedy neváhal a neprodleně kontaktoval příslušné úřady, které zajistily okamžitý převoz novorozence do místní nemocnice. Muž se rozhodl sanitku následovat. Podle informací jednoho z členů policejního sboru, došlo k nálezu dítěte v dopoledních hodinách, zhruba v 9:30.

Foto: Shutterstock

Zachránce se rozhodl pro adopci

Holčička u sebe bohužel neměla nic, co by mohlo pomoci identifikovat její rodiče, přinejmenším alespoň její matku. Vzhledem k tomu, že byla jen tak pohozená, si její rodiče evidentně nedělali starosti jaký bude její další osud. Raul sám říkal, že cítil mezi ním a dítětem zvláštní propojení, a to že ji našel jistě nebyla náhoda. Proto se rozhodl podniknout všechny kroky k tomu, aby ji mohl adoptovat. A jeho rodina jej v tom plně podporuje. Nejen, že tento muž zachránil děťátku život, ale dal mu i naději na láskyplný domov v úplné rodině.

Další informace o úspěšnosti adopce bohužel nejsou

Bohužel se novinářům nepodařilo Raula kontaktovat, takže nemáme žádné informace o tom, zda se nakonec adopce zdařila. Video z Raulovy facebookové stránky, kde je natočen nález nebohého novorozence bylo smazáno.

Foto: Shutterstock, zdroj: Faithit, Independent, Shared