Ženy kmene Yao nemají šedivé vlasy. Tajemstvím je jedna ingredience, kterou máme všichni doma

Zatímco muži jsou se šedinami považování za více sexy, ženy se s prvními šedinami často uchylují k barvení vlasů a dohání je nepříjemný pocit ze stárnutí. A to i v případě, že k oficiálnímu stáří mají ještě na míle daleko. Pokud se se šedinami smířit nechcete, existuje naštěstí jedna zázračná ingredience, která zabraňuje šedivění. Navíc je tato ingredience dostupná každému, a možná jste ji dokonce měli dneska k obědu.

Ženy s krásnými vlasy

Barvit si šediny není pro každého, navíc ne všechny barvy na našem trhu jsou k vlasům šetrné a často se stává, že opakované barvení poničí strukturu vlasu. Jak je ale možné, že existuje kmen žen, které téměř nešidiví? V jižní Číně, v odlehlé části Kuang-si se nachází vesnice Huangluo, ve které žijí ženy s nádhernými dlouhými a tmavými vlasy. Žádná z těchto žen nemá šediny, třebaže některé z nich již oslavily osmdesáté narozeniny. Není proto divu, že si na svých bohatých hřívách zakládají a jsou na ně velmi pyšné. Dle místní tradice si ženy Yao stříhají vlasy jen jednou v životě a to při dosažení osmnáctých narozenin.

Foto: Shutterstock

Tajemství vlasů bez šedin odhaleno

Má se za to, že ženy nešedivý díky speciální péči, které své bujné hřívě dopřávají. K jejich omytí totiž používají rýžovou vodu. Rýžová voda je bohatá na antioxidanty a minerály. Obsahuje také vitamin E, který zlepšuje kvalitu pokožky a pružnost vlasů. Chcete znát přesný recept? Stačí když hrst rýže omyjete a poté vložíte do nádoby s čerstvou vodou a patnáct minut necháte louhovat. Poté vodu přefiltrujte a přelijte do misky, kde bude další dva dny, do té doby než začne kvasit. První náznak kvašení je ten správný čas na to, abyste vodu převařili a po vychladnutí použili na vaše vlasy. Vůni vlasům dodáte, pokud do rýžové vody přidáte pár kapek oblíbeného esenciálního oleje. Tento přípravek používejte jako šampon, důkladně ho vmasírujte do pokožky hlavy a opláchněte vodou.

Foto: Shutterstock, zdroj: viori, experthometips