Nejošklivější žena na světě. Nenechala se zničit šikanou a všem ukázala, jak se má žít naplno

Sociální sítě mohou být pro někoho spouštěčem špatné nálady. Neustále porovnávání se s ostatními v nás může vyvolat pocity méněcennosti, vztek či žárlivost. S tím se svěřila i mladá žena jménem Lizzie Velasquez. Občas se se tak přistihla během celosvětové pandemie, která roku 2020 mnoho z nás nechala nedobrovolně zavřené doma. Sledovala profily dalších lidí, kteří sdíleli fotky a videa ze svateb nebo z rodinného života společně se svými dětmi. Lizzie přiznala, že to mělo nemalý dopad na její sebedůvěru. Nicméně zlomovým byl pro ni rok 2006, kdy se stala terčem internetové šikany, a to v nemalém měřítku.

Zdravotní problémy už od narození

Lizze Velasquez se narodila roku 1989 v Texasu. Bohužel jí byla diagnostikována vzácná choroba, která má za následek, že nemůže přibrat. Její tělo si jednoduše nedokáže vytvořit svalovou hmotu a tukovou tkáň. Aby toho nebylo málo, má také zdravotní problémy, které postihují její zrak, kosti i srdce. Tohle všechno se podepsalo na jejím vzhledu.

Školní docházka byla doslova horor

Po nástupu do školky si prý připadala jako mezi dvěma světy. Doma měla podporující a láskyplné prostředí a venku zažívala šikanu.

Sama říká, že školka i následná školní docházka bylo pro ni nejhorším obdobím. Dokonce samu sebe nesnášela natolik, že se ani nemohla podívat do zrcadla.

Velká změna přišla na střední škole. V těchto letech začala lépe rozumět svému zdravotnímu stavu. To se odrazilo na jejím sebevědomí a nebála se najít si kamarády. Dokonce se i přihlásila do družstva roztleskávaček.

Šikana pokračovala i na internetu

V roce 2006 jí někdo natočil a video umístil na internet s titulem „Nejošklivější žena na světě.“ Tehdy bylo Lizzie pouhých 17 let. To její, už tak křehkou, sebedůvěrou výrazně otřáslo, zároveň to však byl i významný mezník v jejím životě, který jí předurčil, jakou cestou se bude dále ubírat.

Další zlom nastal tím, kdy o svých problémech se šikanou začala mluvit. V roce 2013 poskytla rozhovor pro pořad TEDx, který viděly miliony diváků. Následně začala poskytovat další rozhovory v celonárodních televizních stanicích. Objevila se v dokumentárním filmu A Brave Heart: Lizzie Velasquez Story (Statečné srdce: Příběh Lizzie Velasquez), který měl premiéru roku 2015. Vedle toho všeho vydala Lizzie dvě dětské knihy.

Nyní je příkladem ostatním

Lizzie je dnes 33 let a jejím hlavním posláním je být motivační řečnicí a svým příkladem pomáhat lidem po celém světě.

Sama říká: „Moje mise spočívá v tom, abych lidem připomínala, že nezáleží na tom, jak moc jste jiní. Patříte na tento svět a být jiný znamená jedinečnost. Každý má ve svém životě svůj úkol, jen musíme počkat na ten správný čas. Je důležité vědět, že navzdory nepříznivým okolnostem můžete dosáhnout toho, čeho jste vždycky chtěli.“

Foto: Shutterstock, zdroj: yahoo, thedailybeast, Twitter