Lékaři se s něčím podobným nesetkali. Zázračná dvojčata, každé z nich má vlastního otce

Nestává se často, aby dvojčata měli každé jiného otce. Alexandra a Calder jsou první britská dvojčata narozená pomocí IVF, která nemají stejného otce. Narodili se londýnskému homosexuálnímu páru, který si v Kanadě našel náhradní matku

Náhradní matka jako součást rodiny

Muži Simon a Graeme zatoužili po rodině, a proto hledali perfektní náhradní matku a v Kanadě našli 32letou Meg, která již sama měla dva syny. Nebo si spíše Meg našla je. Objevila je na webové stránce věnující se náhradnímu mateřství a přišli jí sympatičtí. Sama byla krátce po rozchodu, nebyla připravena mít vlastní děti, ale chtěla pomoct jinému páru, který děti mít nemohl.

Muži si nejdříve našli dárkyni vajíček a poté letěli do Los Angeles, aby mohli oplodnit embrya. Simon a Graeme se nemohli rozhodnout, kdo z nich bude biologickým otcem oplodněných vajíček, ale na klinice je překvapili tím, když jim řekli, že polovinu spermií mohou oplodnit spermatem jednoho muže a druhou polovinu druhého muže. Následně muži letěli do Kanady, aby mohli osobně poznat ženu, která jim děti odnosí. O půl roku později byla oplodněná vajíčka, která byla mezitím zmrazena, vložena do náhradní matky. Vše se povedlo a muži skákali nadšením, že náhradní matka nosí biologické děti obou z nich.

Šťastné shledání s jejich dětmi

Kolem 31. týdne těhotenství to vypadalo, že Meg porodí. Muži se rychle sbalili a letěli z Anglie do Kanady. Naštěstí se ukázalo, že to byl jenom planý poplach. Muži v Kanadě zůstali ještě několik týdnů a ve 36. týdnu těhotenství náhradní matka porodila a Simon a Graeme nemohli u narození dvojčat chybět. Oba k tomu říkají: „Byl to ten nejsilnější zážitek v našich životech. První se narodila Alexandra a pár minut na to Calder. Když jsme je poprvé drželi, nemohli jsme uvěřit, že jsme oba tátové. Hned jsme i poznali, které z dětí je biologicky naše. Podoba byla na první pohled patrná. “

Po dvou měsících od porodu letěl muži i z Kanady zpět do Británie už s dvojčaty. Simon se vrátil do práce a Graeme zůstal na rodičovské dovolené. Když dvojčata slavila první narozeniny, jejich náhradní matka přiletěla z Kanady na jejich oslavu, protože je nedílnou součástí jejich životů.

Foto: Shutterstock, zdroj: Mirror, DailyMail, Twitter