Zjistěte kvalitu vašich vlasů. Stačí pouze sklenice s vodou a pramínek vlasů

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Proto je dobré vědět, jak o ně pečovat, aby byly zdravé a krásné. Taková péče spočívá především ve výběru správné vlasové kosmetiky. Někdy je to ale sázka do loterie. V první řadě musíte vědět, jak na tom vaše vlasy jsou. Jistě se vám bude líbit originální trik, díky kterému to zjistíte praktiky okamžitě.

Poréznost vlasů jako důležitý faktor

Za vychytávkou pro jednoduché odhalení vašeho vlasového typu stojí 21letá Američanka Chloe Amore Beatty ze Severní Karolíny. Trik spočívá v tom, že zjistíte, jak jsou vaše vlasy porézní. Což má samozřejmě významný vliv při používání kondicionérů nebo vlasových masek. Poréznost vlasu, také značí míru jeho poškození – čím více je vlas porézní, tím více je poškozen.

Vodní test pro zjištění porozity

Abyste tedy i vy sami mohli zjistit, jak jsou na tom vaše vlasy s porézností, stačí vám sklenice s vlažnou vodou. Do ní vložíte pramínek svých vlasů a budete je sledovat. Pokud vyplavou na hladinu vody, znamená to, že mají nízkou porozitu. Jestliže pramínek vlasů klesne ke dnu, jsou vaše vlasy vysoce porézní. Zůstanou-li zhruba někde uprostřed sklenice, jedná se o vlasy se střední porozitou.

Výběr přípravků a správná aplikace

Na vysoce porézní vlasy jsou vhodné vlasové kúry s obsahem proteinů – vlasy pak získají lepší schopnost udržet v sobě vlhkost. Naopak u vlasů s velmi nízkou porozitu je potřeba se proteinovým přípravkům vyvarovat. Abyste podpořili vstřebávání vlasových přípravků u vlasů s nízkou porozitou, použijte po jejich nanesení fén. Teplem dojde k otevření vlasových folikul, čím se schopnost absorpce vlasu znásobí. Popřípadě můžete vlasovou masku trochu ohřát. Vlasy s vysokou porozitou je doporučeno mýt studenou, popřípadě vlažnou vodou.

Vlasové oleje se vstřebávají lépe než klasické vlasové masky. / Foto: Freepik

Olejová péče

Vlasové oleje jsou známé tím, že se vstřebávají lépe než klasické vlasové masky. Pro výběr správného vlasového oleje je právě dobré znát vlasovou porozitu. Na základě této informace budete vědět, který z vlasových olejů je ideální právě pro vás.

Vlasy s nízkou porozitou– oleje by měly obsahovat malé částice ( tj. oleje s nasycenými mastnými kyselinami)

Vlasy se střední porozitou – jak jistě správně tušíte, v tomto případě uspějete s oleji se středně velkými částicemi (tj. oleje s omega-7 a omega-9 mastnými kyselinami)

Vlasy s vysokou porozitou – skvěle jim poslouží oleje s velkými částicemi (tj. oleje omega-3 a omega-6 mastnými kyselinami)

Foto: Shutterstock, zdroj: dailymail, zebricekseraoleju, Metro