Zkuste tento rituál před spaním a budete krásná i bez líčení

Která žena netouží být krásná? A která nemá doma zásobu líčidel? Mnoho z nich si nedovede ani představit, že by mohly vypadat skvěle i bez make-upu. Jiné líčení prostě baví. Zkuste však všechny řasenky, rtěnky, korektury, stíny a jiná líčidla na chvíli nechat zavřená v šuplíku a dopřát pleti odpočinek. Prozradíme vám několik pravidel, která vám pomohou objevit vaši přirozenou krásu.

Čistý a hydratovaný obličej je základ

Mytí obličeje večer před spaním a ráno po probuzení by se mělo stát vaším každodenním rituálem. Předejdete tak vzniku akné nebo černých teček. Kromě vody můžete použít i různé čistící přípravky. Jestli je váš obličej správně vyčištěný poznáte tak, že nanesete na tamponek micelární vodu a obličej s ní otřete.

Doporučujeme ráno opláchnout obličej studenou vodu. Nezapomeňte ho jemně osušit přiložením ručníku, nikdy ho nedřete. Studená voda vás příjemně probudí a uzavře póry. Pokud se vám kolem očí dělají otoky, dejte večer do ledničky dvě lžičky s vodou a ráno je studené přiložte na oči.

Abyste pokožku udržely neustále vlhkou, používejte po každém umytí hydratační krém. Držte se pravidla, pokožka, která je večer natřená, je ráno zářivá. Vyberte si krém nebo sérum, který obsahuje kyselinu hyaluronovou. Při natírání postupujte vždy zezdola nahoru. Na závěr obličej lehce poklepejte konečky prstů, prokrví se a získá růžovou barvu.

Dodržujte také pitný režim

Pouhé mazání obličeje nestačí, aby vaše pleť vypadala svěže. Nezapomínejte se hydratovat také zevnitř. Zkuste každý den před spaním vypít sklenici vody. Můžete ji střídat s bílým čajem, je bohatý na antioxidanty, které dodají pleti potřebnou svěžest.

Čerstvý vzduch a spaní na zádech

Před spaním si pořádně vyvětrejte místnost, ve které spíte. Udržujte v ní chladnější teplotu, zmírníte tak vznik otoků. Možná jste si všimly, že v létě vypadáte mladší. Léto je léto. Cítíme se radostněji a odpočatě, když se na dovolené opalujeme na slunci. To nezměníme. Všimly jste si ale, že při opalování ležíte většinou pěkně rovně na zádech? Vaše pokožka je vypnutá, žádné zbytečné záhyby, nebo otlačky od lehátka. Zkuste také v posteli neležet na boku s prověšeným obličejem, ale pěkně rovně na zádech.

Foto: Freepik

Měňte pravidelně polštář

Na spaní si vybírejte pyžama, která vás nikde nikde neškrtí pevnými gumami. Dovolte proudit lymfě po těle celou noc. Pokud dodržujete všechna zmíněná pravidla a pleť se vám stále horší, zaměřte se na svůj polštář. Jak často měníte povlečení? Je možné, že na něm ulpívají bakterie, které se snadno dostávají do vašeho obličeje. Převlékejte ho častěji a vyberte si povlečení vyrobené z měkké látky.

A poslední tip na závěr, choďte spát před půlnocí. Dostatek spánku je v péči o zdravou pokožku to nejdůležitější.

Foto: Freepik, zdroj: TrophySkin, wikiHow