Podpaží je možné vybělit už za 5 minut. Pomůže zubní pasta a šťáva z ovoce

Tmavá barva podpaží může někoho v konečném důsledku vyřadit ze společenského života. Ženy se často bojí, že se jim za tuto odlišnost druzí vysmějí a necítí se sebejistě v topech a šatech bez rukávů nebo v plavkách. Mohou se kvůli tomu začít stranit společnosti a vyhýbat se aktivitám, které je dříve bavily.

Co způsobuje tmavé podpaží

Tmavé podpaží může vzniknout z několika důvodů. Může být způsobeno chemickými látkami v deodorantech a antiperspirantech nebo vzniklo podrážděním při holení. Může za tím být i odumření kožních buněk nebo nošení příliš těsného oblečení. Viníkem může být také zvýšená míra pigmentace, diabetes, obezita či zvýšená tvorba hormonů. Na pozoru se také mějte pokud máte problémy s ledvinami nebo jste kuřáci.

S čím byste měli okamžitě přestat

Trápí-li vás tmavé podpaží a chtěli byste ho zesvětlit, začněte tak, že vyměníte svůj chemický deodorant nebo antiperspirant za přírodnější nedráždivou variantu. Pomoci vám také může, pokud se přestanete holit žiletkou, ale využijete laserovou nebo voskovou depilaci. Začněte nosit v podpaží volnější oblečení a přestaňte kouřit. K světlejší pokožce v podpaží vám také pomůže tělový peeling, který si dopřejete dvakrát do týdne.

Foto: Shutterstock

První pomoc při tmavém podpaží

Pokud potřebujete rychle vybělit podpaží, sáhněte po zaručených ingrediencích, které mají zaručené bělící vlastnosti. Těmi jsou brambory, citron, kokosový olej nebo zubní pasta.

  • Nastrouhejte brambory, vymačkejte šťávu ze strouhaných brambor a naneste šťávu do podpaží. Po 10 minutách opláchněte podpaží studenou vodou.
  • Nakrájejte tlusté plátky citronu a vetřete tyto plátky na podpaží. Po 10 minutách opláchněte podpaží studenou vodou, osušte je a aplikujte hydratační krém. Další možností je si polovinou citronu několik minut potírat celé podpaží, následně na něj nanést silnou vrstvu zubní pasty a po pěti minutách opláchnout.
  • Vmasírujte několik kapek kokosového oleje do podpaží. Po 15 minutách umyjte podpaží vlažnou vodou a jemným mýdlem.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline, Food.ndtv