Podlahu je vhodné jednou za čas potřít černým čajem. Dříve se to tak dělalo a má to dobrý důvod

Účinky černého čaje pro lidský organismus jsou jistě k nezaplacení. Již jsme mnohokrát četli či slyšeli o tom, jak nás černý čaj může nabít energií, dodává nám antioxidanty a příznivě ovlivňuje naše soustředění. Málokdo již ví, že nám tento nápoj může pomoci i při běžném úklidu domácnosti.

Ideální na tmavé parkety

Tento recept je vhodný především na tmavší typy dřevěných podlah, protože může způsobit jejich zabarvení. Proto je doporučeno použití černého čaje vyzkoušet na místě, které není příliš na očích. Budete-li s výsledkem spokojeni, můžete se vrhnout na důkladné vytření všech podlah doma. Ale opravu jen, co se dřevěných podlah týče. V případě těch laminátových by vám roztok vody a černého čaje moc velkou službu neprokázal.

Čistota i vysoký lesk

Mytí podlahy pomocí černého čaje je již po mnoho let stará záležitost. Látka v čaji zvaná tein má nejen čisticí účinek, ale rovněž dodává dřevěným podlahám lesk, takže po vytření vypadají jako nové. Pro speciální čajový roztok na podlahu potřebujete hrnec s vroucí vodou, do které přidáte 5-6 sáčků. Nechte louhovat po dobu 10 minut. Pokud bude třeba, můžete do roztoku přidat pár kostek ledu, aby rychleji zchladl. Obsah hrnce vylijte do kyblíku s vodou na vytírání a dále postupujte tak, jak jste zvyklí.

Foto: Freepik

Zelený čaj do mikrovlnky i lednice

Pro čištění domácnosti lze použít i čaj zelený. Vhozením lístků (popřípadě sáčků) zeleného čaje do mísy s horkou vodou si vyrobíte přírodní čistič na mikrovlnné trouby. Skvěle poslouží jak zevnitř, tak i zvenku.

Čajové lístky vám mohou pomoci i při odstranění nežádoucích pachů z lednice. Stač jen umístit hrst lístků do misky či na talířek a nechat v lednici, kde si již se vším poradí. Jakmile ztratí na svěžesti, je třeba je vyměnit.

Foto: Shutterstock, zdroj: luxurylivingfortlauderdale, apartmenttherapy