Žlutý špinavý záchod čistím česnekem. Má to největší efekt

Aromatickou zeleninu, jakou česnek je, si vybavíme především ve spojení s chutnými pokrmy. Česnek se svými antiseptickými účinky je také vynikajícím pomocníkem při léčení různých neduhů. Věděli jste, že se dá použít nejen jako účinný zabiják bacilů, ale i jako dezinfekční prostředek pro domácnost?

Česnek jako dezinfekce

Stejně jako například cibule, i česnek obsahuje látku alicin. A právě díky ní se může chlubit tím, že dokáže efektivně likvidovat viry, bakterie i plísně. A kde lépe oceníte takové čistidlo než na toaletě? Recept na čištění WC mísy je vcelku jednoduchý – stačí do ní na noc hodit jeden stroužek, čímž přispějete k eliminaci všech nežádoucích mikroorganismů. Pokud byste přeci jen toaletu uprostřed noci navštívili, stačí do mísy hodit nový stroužek a nechat jej působit. Ráno po spláchnutí bude toaleta vydezinfikovaná jako po použití běžného čisticího prostředku. Pro maximální spolehlivost byste tento trik se stroužkem česneku měli opakovat alespoň dvakrát týdně.

Odstranění nevzhledných skvrn

Problémem toalet nebývají jen přemnožené bakterie, ale i zažloutlé skvrny. Česnek je jednou z domácích ingrediencí, která nám pomůže se těchto nevzhledných skvrn zbavit. Stařčí si připravit česnekový čaj. Pro přípravu česnekového čaje si oloupeme tři stroužky česneku, které posléze zalijeme dvěma a půl šálky vroucí vody. K tomu přidáme pytlík mátového čaje. Mátový čaj totiž funguje jako skvělý čistič skla a porcelánu. Směs na skvrny nalijeme až po vychladnutí. Vhodnou dobou je samozřejmě noc. Pokud skvrny nezmizí po první „česnekové kúře“, opakujeme postup znovu.

Zdroj: YouTube

Zamezte šíření virů a bakterií

Kromě pravidelného čištění bychom měli dbát i na prevenci. To znamená, že při každém spláchnutí necháme poklop toalety zavřený. Při splachování s otevřeným poklopem se do vzduchu dostávají kapičky vody plné virů a bakterií. Pokud je toaleta součástí koupelny, tyto nečistoty ulpívají na ručnících nebo kartáčcích na zuby. To nám pak dokáže zatočit s imunitou a my trpíme zdravotními problémy. Proto nezapomeňte poklop při spláchnutí vždy zavírat.

Foto: Shutterstock, zdroj: Ohmymag, PadhusKitchen