Zbavte se plevele snadno a rychle. Už žádná bolavá záda

Je otravný, je odolný, je všude. Plevel na své dlažbě nepotřebuje nikdo z nás. Co dělat, abyste jej odstranili co nejefektivněji a nenadřeli se u toho?

Na dlabání zapomeňte

Klasický postup, kdy si počkáte, až bude po dešti a následně se vrhnete na odstraňování plevele pomocí tenkého šroubováku, známe asi úplně všichni. Dlabání plevele a mechu ale nikoho z nás nebaví. Je zdlouhavé a nezábavné. Jde to i lépe.

1. Povolejte vapku

Vysokotlaký čistič je oblíbený nástroj, který by měli mít snad všichni majitelé domů. Postará se o vyčištění auta od nánosů špíny po cestě terénem, omyje některé druhy fasád, ale především se jedná o efektivní „smeták“. Proč byste se zdlouhavě snažili zametat špínu na dlažbě, když si s ní rychlostí blesku poradíte s vapkou. Když si přejete vyčistit spáry, stačí jen nechat proud vody působit o něco déle. Vysoký tlak vody vydlabe všechny pýry a mechy za vás.

2. Zapalte ohně

Někde se s mechem a pýry nemažou ani trochu. Stačí mít doma hořák a plynovou bombu menší velikosti a můžete se dát do práce. Oheň spálí nejen rostlinu, ale také její semena. Pýr se v opačném případě vysemení i po 40 letech. Tak dlouho zůstávají jeho semínka aktivní. Oheň spálí všechny nechtěné rostliny na vaší dlažbě.

Foto: Shutterstock

3. Ať žije ocet!

Žádná námaha. Nachystejte si roztok octa. Do jednoho litru vody přidejte půl hrnku octa a zalévejte tím mechy a plevel na dlažbě. Ocet bude rozpouštět také semena a kořeny rostlin. I odolné plevelné rostliny se tak setkají s naprostou zkázou. Opakujte polévání po celé vegetační období, nemusíte si následně dělat starosti s růstem nevítaných rostlin.

4. Všechnu sůl sem!

Až budete dělat pravidelný úklid ve spíži, možná zjistíte, že vaše sůl již byla otevřená delší dobu a doslova zkameněla. Není třeba ji vyhazovat. Použijte ji na hubení plevele. Nachystejte si silný roztok soli a pokropte jím plevel. Opět dojde k jeho odumření, včetně kořenů a semen.

Plevel na dlažbě můžete odstranit pomocí několika snadných postupů.

Foto: Shutterstock, zdroj: BobVila