Používejte síťku na praní prádla a můžete vyprat téměř cokoliv. Jak funguje?

Síťka na praní prádla výrazně zvýší životnost některých druhů oděvů. Navíc s ní můžete v pračce bezpečně vyprat i to, co byste si v jiném případě netroufli.

Zamezíte deformaci oděvů

Při použití síťky na praní se vám podaří zabránit poškození textilu. Snažte se snížit otáčky pračky během pracího procesu, protože nadměrný tlak vede k deformaci jemných tkanin. Pomůže ale také síťka na praní. Oděvy nebudou svévolně putovat po pračce a nedojde k jejich deformaci. Typicky u úpletových svetříků tuto vlastnost oceníte opravdu hodně.

Žádné poškození

Tohle známe všichni. Do pračky vložíme prádlo a po jeho usušení se nestačíme divit. Jemná košilka má na sobě poškození, došlo k vytahání některých vláken. Na vině může být například usazený předmět v bubnu pračky, který vám vypadl z kapsy, ale také třeba zapínání od podprsenky. Když máte prací síťky, uzavřete do nich jemné prádlo. Do menších sítěk zase umistěte textilii s háčky.

Foto: Shutterstock

Nic se neztratí

Prací síťka má ještě další příjemnou vlastnost. Ponožky budete mít vždy obě, pračka vám je již „nesežere“. Při praní vícero kusů se stává, že se drobné ponožky dostanou například do prostoru povlečení. Zde je naleznete až při dalším povlékání postele. Raději ihned všechny neposedné malé kousky umistěte do prací síťky a nic se vám nezatoulá.

Vyperete i obuv

Vaše kvalitní sportovní tenisky mají na štítku možnost vyprání? Vložte je do vaku určeného k praní obuvi a můžete spustit jejich očistný proces. Zvolte nižší teplotu a pozor si dejte také na otáčky. V síťce na boty můžete obuv také sušit.

Síťka na praní prádla slouží k mnoha účelům. Uzavřít do ní můžete všechny kousky textilu, které si přejete ochránit. Nebojte se pro jedno praní používat i více sítěk. Pro akutní případy poslouží i dobře uzavíratelný povlak na polštář z prodyšné látky, to než si pořídíte prací síťky.

Foto: Shutterstock, zdroj: Julu, Texontowel