Aspirin je skvělý nejen na bolest hlavy, ale zatočí i s akné a pupínky

Aspirin známe především jako lék proti bolesti a horečce. Málokdo však ví, že tento prášek má i jiné mnohostranné využití. Pomůže například při čištění pleti nebo v boji s lupy ve vlasech. A to ani zdaleka není všechno.

Pleťová maska na nedokonalosti

Pokud trpíte na akné nebo se chcete jednoduše zbavit pigmentových skvrn, můžete si na tyto nedostatky pomocí aspirinu vyrobit účinnou pleťovou masku. Ve dvou lžících vody rozpusťte dvě tablety aspirinu. K tomu přidejte lžíci jedlé sody a lžíci medu nebo stejné množství olivového oleje. Vše smíchejte tak, aby vám vznikla pastovitá konzistence. Naneste masku na obličej a nechte působit 15 minut. Poté ji smyjte teplou vodou.

Maska na vlasy

Vlasovou masku proti lupům vytvoříte přidáním dvou až tří nadrcených tablet aspirinu do svého oblíbeného šamponu. Tuto směs nechte ve vlasech působit zhruba čtyři minuty a pak si vlasy vypláchněte. Smícháním pěti tablet aspirinu s vodou získáte revitalizační masku, která pravidelným používáním navrátí vašim vlasům ztracenou barvu a lesk – před opláchnutím ji nechte ve vlasech po čtvrt hodiny.

Foto: Shutterstock

Odstraňovač mastnoty i odolných skvrn

Kromě péče o tělo se dají tyto zázračné tabletky použit i v péči o domácnost. Jistě je oceníte při čištění mastnoty v kuchyni. Stačí si namíchat pastu s trochou vody a několika aspiriny. Takto vytvořeným čistidlem potřete inkriminovaná místa a necháte směs hodinu působit.

Aby toho nebylo málo, aspirin vám může pomoci odstranit nevzhledné skvrny od potu na vašem prádle. V tomto případě jej přidejte do kýble s teplou vodou, kde necháte znečištěné prádlo nejlépe přes noc. Poté prádlo vyperte v programu, na který jste zvyklí.

Foto: Freepik, zdroj: apartmenttherapy, bobvila