Bezdomovec našel 4 miliony v tašce. Vrátil úplně vše, ale nevěděl, co se stane pak

K bezdomovcům se váže spousta předsudků. Když kolem nich procházíme, odvracíme zrak a bojíme se, aby od nás nic nechtěli. Nechceme vidět jejich bídu ani jejich natažené ruce. Bezdomovci jsou ovšem taky jenom lidé, kteří mají své životní příběhy a rozdílné morální hodnoty. Nad ušlechtilým činem bezdomovce Glena Jamese vám spadne brada.

Muž se narodil v roce 1959 v Bostonu. Měl byt i práci, ale nepříznivé životní události a zdravotní komplikace způsobily, že se roku 2005 ocitl na ulici. Bez domova. Bez peněz. Spával po ubytovnách a jídlo si sháněl, kde se jen dalo. Nepřízeň osudu ho však nezbavila jeho smyslu pro povinnost a dobré vychování.

Nalezený batoh mu změnil život

V roce 2013, po 8 letech na ulici, našel Glen batoh. Rozhlížel se do všech stran, ale k batohu se nikdo nehlásil, proto ho otevřel a podíval se, co je vevnitř. Nemohl ale uvěřit svým očím, když batoh otevřel a uviděl jeho obsah. Čekal, že v něm objeví něco k jídlu. Rozhodně ho nenapadlo, že objeví 40 000 Euro v cestovních šecích a 2 400 Euro v hotovosti, což je v přepočtu více než milion korun.

Takový obnos by mu zajisté extrémně zvýšil kvalitu života, ale Glen se rozhodl jinak a tento cenný nález předal na policii. Díky pasu, který se v zavazadle ukrýval, bylo okamžitě identifikováno, že patří čínskému studentovi, kterému se jistě velmi ulevilo, když zjistil, že se batoh našel i s veškerým svým obsahem.

Foto: Shutterstock

Konej dobro a dobro se ti vrátí

Tento obdivuhodný čin ale prosákl na veřejnost a získal si pozornost lidí i médií, kteří chtěli Glenovi pomoci, abych mohl svůj život začít zase kvalitně žít. Byla proto zorganizovaná sbírka přes charitativní projekt GoFundMe, lidé nabízeli muži přístřeší a jídlo nebo lékařskou péči. Ve sbírce se nakonec podařilo vybrat téměř 4 miliony korun.

Za svůj čin získal Glen od bostonského policejního sboru certifikát čestnosti a sám k tomu řekl, že nepotřebuje bohatství, protože Bůh ho ochrání a i kdyby byl v nejzoufalejší situaci, tak by si nikdy nepřivlastnil nic, co mu nepatří. Je vidět, že čestnost a slušnost člověka nezávisí na jeho společenském postavení.

Foto: Shutterstock, zdroj: UberAlles, Today