Boty už nebudete složitě drhnout. Umyjte je v myčce nádobí

Mytí bot se zkrátka nevyhneme. Především děti a sportovci mají boty špinavé velmi často a jejich drhnutí je časově náročné. Také po zimě, kdy zimní obuv chceme uskladnit, abychom uvolnili místo pro jarní a letní kousky, je potřeba boty pořádně umýt. Pokud se nechcete zabývat ručním mytím obuvi a svůj čas potřebujete věnovat jiným činnostem, vyzkoušejte náš tip a použijte myčku. Díky tomuto triku boty umyjete rychle a bez námahy.

Příprava před použitím myčky

Do myčky běžně dáváme špinavé nádobí. Skvěle ale funguje i k mytí bot. Nebojte se, že byste si je zničili. Držte se níže popsaného postupu a radujte se z toho, že jste si ulehčili práci. 

Předem bychom chtěli upozornit, že do myčky nikdy nedávejte dámské lodičky nebo slavnostní obuv, stejně jako pánské kožené boty. V myčce se myje jen sportovní obuv nebo plátěné tenisky, což jsou boty, které se nejvíce špiní. Nejdříve z bot vyndejte vložky a tkaničky a umyjte podrážku, aby na ní nebylo bláto nebo jiné nečistoty. Vložky a tkaničky umyjte ručně nebo v pracím pytlíku v pračce.

Foto: Shutterstock

Jednoduchý postup

Při mytí obuvi v myčce je potřeba dodržovat pár zásad, abyste si boty nezničily. Na myčce navolte mycí cyklus bez ohřevu vody a sušení. V opačném případě by se mohly boty poškodit, například by se mohlo roztéct lepidlo, kterými jsou slepeny. Při mytí používejte výhradně tekutý prostředek, jinak by mohly částečky mycí tablety ulpět na obuvi, což není žádoucí. Obuv položte na bok do horní části myčky a zapněte program. Nechte myčku, aby dojela svůj cyklus, ale nesušte je tam. Strojové sušení by mohlo boty poškodit. Umístěte je tedy ven ideálně na stinné místo a nechte je přirozené vysušit. Nakonec je potřeba vyčistit odtok s filtrem v myčce a vaše práce je hotova. 

Zdroj: YouTube

Foto: Shutterstock, zdroj: YouTube, Vantageonthepark