Čínský mistr prozradil jak správně spát s polštářem. Konečně se kvalitně vyspíte a ulevíte od bolesti

Stává se vám, že se ráno probudíte, cítíte se celí rozlámaní a máte ztuhlou šíji? Možná za to může vaše špatná spánková poloha. Čínský mistr Mu Yuchun objevil souvislost s bolestmi těla z důvodu špatné polohy při spánku a nesprávného používání polštářů. Doporučuje jich používat několik a podepírat si s nimi celé tělo.

Mu Yuchun je představitel stylu wu-šu, který rozvíjí fyzickou i duševní sílu člověka. V jedné ze svých lekcí ukazuje, jak velkou roli hrají během našeho nočního odpočinku polštáře a jakým způsobem se máme za použití polštářů polohovat, aby náš spánek byl kvalitní a nepřetěžovali jsme náš pohybový aparát. Kvalitní spánek za pomoci polštářů vám zaručí, že budete mít během celého dne energii a z postele vstanete hravě a bez zbytečné bolesti, kterou si spousta lidí přivodí nevhodnou spací pozicí.

Pozor na spaní na boku

Nejproblematičtější polohou při spaní je ta na boku. Je to především z důvodu prohnutí páteře, když se kolena vzájemně dotýkají a také kvůli napětí v rameni v případě, že je jedna ruka natažená. Bezbolestné ležení na boku vám zajistí staré učení, které se nazývá „pět bambusových manželek čínského císaře“. Bambusovými manželkami jsou myšleny polštáře, které se používají při podpoře ve spánku. Těchto polštářů může být použito právě až pět.

Pokud si dáte polštář mezi kolena, zajistíte si tím srovnání páteře. Vaše ruce ale při spaní na boku budou stále v nepřirozené poloze. Je proto potřeba si podložit polštářem ruku, na které ležíte a zároveň si před tělo dát další polštář, na kterém bude ležet druhá ruka. Je to, jako byste polštáře objímali.

Foto: Freepik

Jak na správnou polohu na zádech

Při častém spaní na zádech se může stát, že vás začnou bolet bedra v místě ohnutí páteře. Tomu můžete předejít tím, že si pod kolena dáte polštář a tím se uvolní celé vaše tělo. V poloze na zádech se také často dostavuje chrápání, které vzniká tím, že vám hlava padá do ramen. Chrápání zmizí v okamžiku, kdy narovnáte na polštáři hlavu a krk. Zkuste si před spaním najít správnou polohu hlavy a uvidíte, jak se vám bude dýchat příjemně, pokud ji budete mít v rovině.

Foto: Shutterstock, zdroj: Wushuodessa, Zhengongfu