Cizinci volili nejlepší české pivo. Plzeň to nevyhrála

Máte rádi české pivo? Pokud ano, určitě vás bude zajímat, jak ho hodnotí cizinci. Možná budete překvapeni, jak hlasování o nejlepším českém pivu mezi nimi dopadlo. 

Pivo je česká pýcha. Každý pivař má svou oblíbenou značku, a o to nejchutnější se často vedou spory. Podívejte se na hodnocení českých piv cizinci, kteří je bodovali na prestižním pivním webu. Které pivo jim nejvíce chutnalo? Níže najdete 5 piv, které získalo to nejlepší hodnocení.

5. místo: Saint Norbert Albert

Že vám název nic neříká? Jedná se o speciál z Klášterního pivovaru Strahov. Vyniká svou hořkostí a jeho chuť je podobná vídeňskému ležáku. Možná proto ho cizinci uznávají víc než tuzemští pivaři. 

4. místo: 16° Sherpa

Ani toto pivo nepatří mezi všeobecně známé. Vyrábí ho pivovar Permon a jedná se o pivo ve stylu India Pale Ale. Tvrdí se, že je drsné a silné jako himalajští šerpové. 

3. místo: Saint Norbert Dark

Toto pivo, které obsadilo třetí příčku, pochází také z Klášterního pivovaru Strahov. Jedná se o tmavý ležák s jemným řízem a střední plností. V jeho chuti najdete karamel a kávu s bylinně chmelovými tóny a tóny sušených švestek. 

Foto: Shutterstock

2. Místo: Pilsner Urquell nefiltrovaný

Pilsner Urquell se tradičně nachází na předních příčkách v žebříčcích oblíbenosti mezi českými pivy. V tomto hlasování se však objevilo ve své nefiltrované podobě. V běžných výčepech nebývá běžně k dostání a čeští milovníci piva ho nejčastěji mohou ochutnat například při prohlídce pivovarského pivovaru nebo v plzeňské pivnici Na Parkáně, která je součástí pivovarnického muzea. Toto speciální pivo zraje v dřevěných sudech v historických sklepích, díky čemuž získává svou jedinečnou chuť. 

1. místo: Dark Lager

Nejlépe z českých piv hodnotili cizinci tento tmavý ležák z pražského Pivovaru a restaurace U Fleků. Tmavá třináctka je v prodeji od roku 1843. Přestože je to silné pivo, je dobře pitelné, krémové a nepříliš hořké. Je jemně sycené a má tmavou, skoro černou barvu. Ať se vám to líbí nebo ne, pro cizince je právě toto pivo tím nejlepším, jaké v Čechách ochutnali. 

Foto: Shutterstock, zdroj: Eprehledne.cz