Dítě o velikosti injekční stříkačky nemělo podle lékařů šanci. Nakonec ale přežilo a všechny překvapilo

Hanna, mladá 25letá žena, očekávala za pár měsíců narození svého prvního potomka, na kterého se velmi těšila společně se svým partnerem Danielem. Těhotenství probíhalo naprosto bezproblémově do té doby, než Hanna pocítila ostré bodnutí v zádech, které signalizovalo, že se její syn rozhodl přijít na svět o tři měsíce dříve. Miminko po narození vážilo pouhých 600 g, mělo průsvitnou kůži a doktoři mu nedávali prakticky žádnou šanci na přežití. Novopečení rodiče si svého syna po narození nemohli pochovat, jelikož podstoupil okamžitou operaci, při které ztratil 40 % krve. Aby byly jeho životní funkce zachovány, musel následně dostat 20 krevních transfuzí.

Následně byl malý George vložen do inkubátoru a jeho boj o život zkomplikovala meningitida a sepse, kterou vyvolala silná infekce organismu.

Nikdo nevěřil, že to přežije

Přes všechnu snahu, kterou lékaři věnovali péči o malého pacienta, jejich víra v jeho uzdravení byla minimální. Nechtěli dávám rodičům plané naději a tak k nim byli zcela upřímní a řekli jim pravdu – nikdy nezažili novorozence, který by tak silnou infekci přežil. Rodiče to ale vzdát nechtěli, a proto veškeré své síly obrátili k modlitbám. Stav malého George se ale nezlepšoval, proto požádali nemocničního kaplana, aby přišel a dal jejich děťátku poslední požehnání na této krátké, ale bolestivé cestě.

Foto: Shutterstock

Zázraky se dějí

Jaké bylo jejich překvapení, když se po požehnání od kaplana začaly životní funkce malého bojovníka viditelně zlepšovat. Po několika týdnech v nemocnici se mohl již tříkilový chlapeček vydat s rodiči spokojeně domů, i když za přítomnosti kyslíkové masky, která mu pomáhala s dýcháním. Jeho šance na uzdravení byla jedna ku milionu a tento velký zvrat k nakonec šťastnému příběhu všechny velmi příjemně překvapil. Chlapec udělal na lékaře velký dojem, i když jeho cesta k naprostému uzdravení bude ještě chvíli pokračovat. Jeho maminka jedním dechem dodává: „Byla jsem přesvědčená, že můj malý syn zemře, je to tedy opravdový zázrak, že tu s námi stále je“.

Foto: Shutterstock, zdroj: TheSun