Fantastická mini pizza z toustů. Lepší večeři pro celou rodinu za pár korun nenajdete

Potřebujete připravit rodině rychlou večeři a nemáte náladu na vaření? Nebo máte chuť na pizzu, ale nemáte čas na přípravu kynutého těsta? Vyzkoušejte tyto malé pizzy, které velmi snadno vykouzlíte z toustového chleba. 

Zapojte do přípravy děti

Stalo se vám už, že vás přepadla chuť na pizzu, ale nechtělo se vám připravovat těsto, které musí nějakou dobu kynout a pizzerie nebyla v dosahu? Na tento problém existuje jedno skvělé řešení. Až si poprvé připravíte bleskové mini pizzy z toustového chleba, stanou se součástí vašeho jídelníčku. Jsou vysoce návykové a zvládnou je připravit i děti!

Falešná pizza s dokonalou chutí

Někdy se jim také říká “falešné pizzy” a Italy bychom tímto receptem asi neohromili. Chuťové pohárky však budou maximálně spokojené. Mini pizzy z toustového chleba jsou úžasné v tom, že jsou velmi snadné a rychlé. A navíc jsou extrémně dobré. Budete na ně potřebovat toustový chleba, rajčatový základ, sýr, šunku, salám nebo cokoli, co byste rádi viděli na opravdové pizze. 

Foto: Shutterstock

Je libo šunkovou, slaninovou nebo tuňákovou?

Rajčatový základ je nejlepší domácí z čerstvých rajčat, ale v nouzi postačí i rajčatové pyré nebo protlak. Namažte toustové chleby máslem a touto stranou je položte na pečící papír na plech. Potom už je stačí potřít rajčatovou omáčkou a přidat to, co na svých pizzách chcete mít. Klasika je šunka, salám nebo slanina společně se sýrem. Nejlepší je mozzarella, která se dává na opravdovou pizzu a přidat můžete i jiný sýr dle libosti. Na tousty můžete dát i tuňáka, cibuli nakrájenou na jemné proužky, olivy a koření či bylinky dle chuti. 

Troubu si nezapomeňte hlídat

Troubu předehřejte na 220 °C a vložte do ní chleby na pár minut. Až bude mozzarella pěkně rozteklá a chleby na okrajích chytnou zlatavou barvu, je čas je vyndat. Opravdu si mini pizzy hlídejte, abyste je nepřepekly. Potom by byly tvrdé a nedobré. Protože na toustových mini pizzách není nic syrového, vždy je v tomto případě lepší vypnout je dřív než později.

Foto: Shutterstock, zdroj: Simply-delicious-food, Delish