Fantastická večeře za pár minut. Vezměte vejce a toustový chleba

Také každý den přemýšlíte nad tím co uvařit k večeři, abyste nemuseli v kuchyni trávit zbytečně moc času? Máme tu pro vás tip na skvělou večeři, na které si pochutná celá vaše rodina. Navíc vám její příprava zabere jenom několik minut a vyjde vás na pár korun.

Připravte si sendviče na několik způsobů

Sendviče jsou skvělou variantou večeře na dny, kdy vaše lednice zeje prázdnotou nebo není času nazbyt. K jejich přípravě vám stačí toustový chleba a vejce. Pokud máte doma i další suroviny, třeba šunku nebo sýr, čeká vás téměř gastronomický zážitek. Tousty si můžete připravovat na všechny možné způsoby a přizpůsobit je na míru mlsným jazýčkům všech strávníků. Skvělé je podávat horké sendviče i s nějakou omáčkou, třeba barbecue, hořčičnou nebo rajčatovou.

Foto: Shutterstock

Jak připravit vaječné sendviče na pánvi

Vezměte si toustový chléb a každý jeho plátek namažte tenkou vrstvou másla. Poté připravte vaječnou směs, kdy v misce smícháte vajíčka se solí, pepřem a oblíbenými bylinkami. Část této vaječné směsi nalijte na pomaštěnou pánev. Jakmile se vajíčka mírně zatáhnou, vložte na ně vedle sebe dva tousty máslem namazanou stranou nahoru. Po chvíli tousty s vajíčky opečte z druhé strany. Po opečení oba tousty překlopte na sebe s tím, že přečnívající části vaječné omelety přeložíte dovnitř mezi ty dva plátky.

Dochuťte sendviče dle libosti

Jestli si chcete večeři připravit bohatší, vložte mezi chleby plátky sýra, klobásy nebo na pánvičce opečené slaniny. Tousty se skvěle hodí i jako příloha k jídlu, které potřebujete spotřebovat. Lze do nich vložit kuřecí maso, které jste nedojedli k obědu nebo křupavou zeleninu. Tousty následně můžete namáčet do oblíbené omáčky nebo k nim podávat červené fazolky či opečené žampiony. Záleží jen na vašich preferencích. Skvělé je, že pokud se nemůžete v rodině dohodnout s čím tousty budou, můžete je připravit v základnu stejné, ale následně si je každý vyšperkuje dle svého k dokonalosti.

Foto: Shutterstock, zdroj: Indianhealthyrecipes, Cooktoria