Hotelová pokojská prozradila účinnou a levnou metodu na zašedlé ručníky. Opět budou jako nové

Používáte rádi hotelové ručníky? Pokud pravidelně cestujete, jistě jste si všimli, že většina hotelových ručníků je i navzdory častému používání stále bílá a měkká, zatímco vaše bílé ručníky již po pár vypráních začínají šednout. Naštěstí existuje levná a účinná metoda, která vašim ručníkům opět dodá jasně bílou barvu a budou vypadat jako nové.

Aspirin jako první pomoc nejen na bolest hlavy

Zašedlé ručníky a utěrky jsou na první pohled velmi nehezké, a proto vám může být i nepříjemné se do nich utírat nebo se stydíte je dávat do koupelny na utření, když k vám přijde návštěva. Aby vaše ručníky opět zářily čistotou, přizvěte si na pomoc několik pomocníků. Prvním z nich je například aspirin. Pokud ho používáte na občasné bolesti hlavy, nebojte se po něm do lékárničky sáhnout i v případě bělení vašeho prádla. Aspirin obsahuje kyselinu acetylsalicylovou, která proniká do tkání látky a dokáže účinně odstranit zašedlé a zažloutlé skvrny. Stačí když aspirin rozdrolíte do lavoru s vodou a ručníky v něm před praním vymácháte.

Foto: Shutterstock

Citron pro svěží vůni prádla

Vůně citronu symbolizuje čistotu, a proto se přidává jako přísada do mnoha čistících prostředků. Citron ale využijete i na odstranění šedého nádechu z vašich ručníků. Napusťte do lavoru horkou vodu a vylouhujte v ní plátky citronu. Následně plátky vyndejte a do této vody na hodinu vložte vaše ručníky. Poté ručníky vyperte běžným způsobem. Použití citronu je nejen snadné, ale také ekologicky šetrné.

Tip od hotelové pokojské

Tato metoda je na odstranění šedého nádechu z vašeho prádla poněkud náročnější, ale maximálně účinná. Smíchejte ve velkém hrnci tři litry vroucí vody, jednu lžíci jedlé sody, dvě lžíce kuchyňské soli, dvě lžíce slunečnicového oleje a půl hrnku pracího prášku. Do této směsi přidejte ručníky a zapněte sporák. Ručníky byste měli pět minut povařit a poté vyprat tak, jak jste zvyklí.

Foto: Shutterstock, zdroj: Peacockalley, BHG