Starý manželský pár pravidelně chodil do jedné restaurace. Když se týden neobjevil, personál začal s pátráním

Zvyk je železná košile a pravidelné rituály utužují partnerské vztahy. Své by o tom mohli vyprávět osmdesátiletí manželé, kteří se pravidelně, každý týden ve stejnou dobu, vydávali do svého oblíbeného podniku. Seděli spolu u stolu, povídali si a dopřávali si dobrou večeři. Personál podniku si je za ta léta velmi oblíbil. Jednoho dne se však manželé do restaurace nedostavili a překvapený personál začal pátrat, jestli se jim nic nestalo.

Personál restaurace rozjel pátrání

Senioři byli oblíbení nejen mezi zaměstnanci podniku, ale i ostatními štamgasty, se kterými si rádi popovídali a posdíleli životní příběhy a moudra. Do stejného podniku chodili s železnou pravidelností dlouhá léta, a proto když se jednoho dne neukázali, začalo být všem jasné, že se muselo něco stát. A tak začali po seniorech pátrat. Nebylo to ovšem tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Neznali totiž příjmení manželů, ani adresu jejich bydliště. Nakonec se na ně usmálo štěstí a zaměstnanci tento pár přeci jen vypátrali.

Mohl za to špatné zdraví

Ukázalo se, že důvodem, proč manželé přestali hospůdku navštěvovat, byl pánovo zdravotní stav, který se ze dne na den zhoršil. Senioři proto zůstávali raději doma, kde žena o svého muže s láskou pečovala. Přeci jen spolu strávili několik desítek let a byli na sebe úzce napojeni. Na svůj oblíbený podnik ale nezapomněli a s nadějí, že se do něj ještě někdy vypraví, si o něm vyprávěli.

Foto: Shutterstock

Dobrý skutek všechny ohromil

Zaměstnanci restaurace se rozhodli seniory v jejich nelehké situaci podpořit a přichystali jim dechberoucí překvapení. Kuchaři jim uvařili jejich oblíbené jídlo, uložili ho do jídlonosičů a vyrazili k seniorům domu, kde jim servírky jídlo naservírovali na jídelní stůl tak, jako kdyby se nacházeli přímo u nich v restauraci. Manžele to velmi dojalo. Když chtěli za tuto štědrost zaplatit, personál to s úsměvem odmítl. Nechtěli za svou laskavost žádné peníze. Chtěli jen rozzářit den svým oblíbeným hostům a zpříjemnit jim jinak těžké životní chvíle.

Foto: Shutterstock, zdroj: damskydenik