Kondicionér na vlasy zachrání sražený svetr, ale pomůže i s úklidem domácnosti

Doma máme k dispozici spoustu různých prostředků, které používáme pouze k jednomu účelu. Mnoho z nich však nabízí široké možnosti využití, které bychom od nich ani nečekali. Jedním z takových mnohostranných pomocníků je i vlasový kondicionér.

Odstraní šmouhy na nerezu

Vedle toho, že díky kondicionéru máme příjemně hebké a lesklé vlasy, které se nám snadno rozčesávají, může nám tento šikovný prostředek pomoci třeba při čištění nerezu. Stačí nanést trochu kondicionéru na čistý hadřík a přeleštit nevzhledné šmouhy na všech vašich spotřebičích. Přebytečný kondicionér poté setřete dalším suchým hadříkem a nerezové povrchy budou opět jako nové.

Pomůže s čištěním pleti i při holení

Kondicionér může plnohodnotně nahradit i odličovač. Místo drahých vodiček nebo olejíčků se stačí odlíčit tamponkem s trochou kondicionéru a poté obličej umýt vlažnou vodou. Pleť navíc zůstane na omak vláčná natolik, že budete potřebovat jen malé množství nočního krému.

U péči o pleť ještě zůstaneme. Konkrétně u holení. Kondicionér lze použít i na místo holicí pěny. Před holením jen vetřete přípravek do pokožky a pak v této rutině pokračujte tak, jak jste zvyklí.

Foto: Shutterstock

Na kožené boty i svetr

Nanesením kondicionéru na kožené boty je dokonale naimpregnujete. Film na nich vytvořený je ochrání nejen před nepřízní počasí, ale i posypovou solí, která je pro zimní boty velkým strašákem.

I těm nejšikovnějším hospodyňkám se jistě stalo, že se jim srazil jejich oblíbený svetr. Naštěstí je zde možnost, jak lze tento problém napravit. Sražený svetr na několik hodin ponoříme do roztoku teplé vody a vlasového kondicionéru. Poté jej vyždímáme, položíme na rovný povrch a jemně natahujeme do původní velikosti.

Co se týká naší garderoby, kondicionér můžeme využít i v případě zaseknutého zipu, který na něj naneseme. Poté se bude opět hladce rozepínat i zapínat.

Foto: Shutterstock, zdroj: TheSpruce, Bebeautiful