Hvězda Titanicu promluvila. Cítila se hodně šikanovaná

Kate Winslet je herečka s velkým H. Když se řekne její jméno, každý si vybaví Titanic. To ovšem není jediný úspěšný snímek, ve kterém si dnes již téměř padesátiletá hvězda zahrála. Zazářila také třeba ve filmech Prázdniny, Rozum a cit, Steve Jobs nebo Předčítač. Jak dnes již potřetí šťastně vdaná matka tří dětí zvládala po odvysílání Titaniku vlnu nepříjemného zájmu ze strany médií?

Zpověď herečky

„Dotěrnost médií byla tak silná, že jsme měla pocit, že musím určitým způsobem vypadat, že se musím určitým způsobem chovat. Být slavná bylo strašné! Žila jsem ze dne na den. Byla jsem podrobena velkému osobnímu fyzickému zkoumání. Cítila jsem se šikanovaná. Rozhodně jsem nebyla připravena být slavná.“ Před třemi lety Kata Winslet prozradila také to, že jí po debutu Titanicu nemilosrdně kritizovala i její rodná britská média. Přesto herečka přiznává, že nikdy ničeho nelitovala.

Foto: Shutterstock

Spolupráce s Leonardem DiCapriem

Kate Winslet také vzpomíná na své herecké počátky po boku pouze o rok staršího Leonarda DiCapria. „Byl dlouhý, hubený, nekoordinovaný, ale velmi svobodný a vyzařoval až magnetickou energii. Byl ohromně chytrý a velmi zvědavý. Pamatuji si, že jsem si říkala, že to bude sranda, určitě spolu budeme vycházet. A přesně tak to nakonec bylo.“ Ti dva zůstali přáteli až dodnes.

Ze života Kate Winslet

Kate Winslet se narodila roku 1975 v Readingu ve Spojeném Království. Má dvě sestry a bratra. Hraní se věnovala už od dětství. Sedmkrát byla nominovaná na Oscara, za roli v Předčítači získala Zlatý glóbus a konečně také Oscara. Mini série Mildred Piercová ji vynesla další Zlatý glóbus a cenu Emmy. Herečka se snaží dostatečně spát, miluje jízdu na rotopedu, pleť si každé ráno omyje ledovou vodou a den si nedovede představit začít jinak než šálkem čaje, ostatně jako pravá Britka.

Foto: Shutterstock, zdroj: People, Etonline, csfd, Lifee