I fénování vlasů má svá pravidla. Vaše vlasy budou konečně zdravější a více porostou

Chcete mít každé ráno krásný nadýchaný účes jako od kadeřníka a zároveň ušetřit každou minutu? Patříte k ženám, které po umytí berou do ruky fén? Nebo se bojíte, že si s ním vlasy zbytečně poškodíte? Poradíme vám, jak si vlasy vysušit správně a ponechat jim jejich lesk a kvalitu.

Vyvarujte se přehřátí

Kadeřníci se shodují na tom, že vysoké teploty vašim vlasům nesvědčí. Je nutné si hlídat, aby horkého vzduchu během fénování nebylo příliš, raději nenastavujte fén na nejvyšší teplotu. Přílišné horko totiž zanechá vaše vlasy suché a křehké a může je nenávratně poškodit. Během fénování postupně snižujte teplotu proudu vzduchu a konečnou úpravu proveďte proudem studeného.

Přijde vám to složité? Fénování ovšem rozhodně nevzdávejte a nenechávejte mytí vlasů na večer s tím, že vám do rána samy uschnou. Pokud byste šli totiž spát s mokrou hlavou, riskujete nejen přeleželý účes, ale také nachlazení. Mokré vlasy jsou navíc křehčí a snadněji se lámou.

S vlhkými vlasy zacházejte něžně

Před fénováním vlasy jemně protřete ručníkem, aby se zbavily zbytečné vody. Ideální je nespěchat a nechat je ještě trochu proschnout na vzduchu. Až po té vezměte do ruky fén, po prvním prosušení na vlasy jemně naneste výživu nebo ochranu před horkým vzduchem nebo jiné přípravky, na které jste zvyklé.

V první fázi sušení nepoužívejte hřebeny ani kartáče, ale prsty. Kartáčování vlhkých vlasů může narušit cibulky a vlasy mohou začít vypadávat. Vlasy během fénování kontrolujte. Nikdy by neměly být příliš horké nebo přesušené. Poznáte to tak, že budou na omak jemné a ohebné. Jen takové vlasy se nezačnou lámat a mastit.

Foto: Shutterstock

Začněte odpředu

Hodně žen má za to, že na směru vysoušení vlasů nezáleží, ale není to pravda. Vlasy kolem obličeje schnou rychleji, proto doporučujeme začít zde, vyhnete se krepatým vlasům nebo splihlé ofině. Doporučujeme tedy začít u spánků a čela a postupovat směrem dozadu. Výborným pomocníkem jsou skřipce. Umožní vám vysoušet vlasy po částech. Vlasy, které zrovna vysoušíte nechte volně a zbytek jednoduše připněte do skřipce. Velkým nešvarem je podle kadeřníků také vysoušení vlasů v předklonu. Vlasy jsou pak sice pěkně nadýchané, ale dojde k jejich oslabení v délkách.

Použijte správný fén

Na trhu je dnes velké množství fénů a každý je určen pro jiný typ vlasů. Vyberte si ten, který je ideální pro vás. Pokud máte suché vlasy, používejte keramické fény. Turmalínové fény jsou zase určené pro ty ženy, které touží po hladkém povrchu vlasů. Také se nebojte použít všechny doplňky, které najdete v krabici společně s vaším novým fénem. Byla by věčná škoda nevyužít například koncentrátor. Ten totiž dokáže soustředit teplo přesně tam, kam chcete. Vysoušejte vlasy pěkně po částech a těšte se na skvělý výsledek v podobě krásných lesklých vlasů.

Foto: Shutterstock, zdroj: RPRHairCare, ProFashion